Kodėl heteroseksualumas nėra ideologija? LGBTQ+ bendruomenę vadindamas ideologija, Lenkijos politikas turėjo atsakyti į šį klausimą

Nors dešiniųjų pažiūrų politikų ir jų lyderio Andrzejaus Dudos teigimu, Lenkijoje skelbiamos „zonos be LGBT" tėra deklaratyvios ir neturinčios jokio poveikio realiai situacijai, tačiau LGBTQ+ žmonių, gyvenančių šiose teritorijose, liudijimai verčia tuo abejoti. Kai kurie jaučiasi nesaugūs, nes nusitaikoma į jų namus, jie apmėtomi akmenimis. Žmonės vengia kai kurių vietų, nes bijo išpuolių.

Pawelas Jablonskis (kairėje) sutriko sulaukęs klausimo, kodėl heteroseksualumas nėra ideologija, jeigu LGBTQ+ bendruomenė - yra | Jarmo.net koliažas (facebook.com/paweljabIonski, wikipedia.org ir Norbu Gyachung/Unsplash nuotr.)

Jarmo.net

redakcija@jarmo.net

Lenkijos užsienio reikalų viceministras Pawelas Jablonskis gina šalies Vyriausybės poziciją.

Interviu „NewsHour Weekend“ jis aiškino, kad esą LGBTQ+ yra ideologija. Tiesa, žurnalisto Simono Ostrovksio paklaustas, kodėl heteroseksualumo Lenkijos valdžia dar nepaskelbė ideologija, viceministras kiek sutriko ir nuo tiesaus atsakymo mėgino išsisukti pradėdamas kalbėti apie Lenkijos Konstituciją, vyro ir moters sąjungą. 

Aiškėja, kad Lenkijos populistų, tokių kaip P. Jablonskio kalbos, kursto smurtinius išpuolius. 

2021 metais Krokuvoje įvykusios „Pride" eitynės | Twitter.com/TJ_Knight


Deividas Socha, 20-metis LGBTQ+ teisių aktyvistas, gyvena Pulawy miestelyje, esančiame maždaug už 85 mylių į pietus nuo Varšuvos. Šis miestas - vienas iš 50-ties tarp šalies savivaldybių, oficialiai pareiškusių neapykantą LGBTQ+ bendruomenei.

Europos Sąjunga dėl Lenkijoje skelbiamų „zonų be LGBT" pradėjo teisės pažeidimo procedūrą, galinčią pasibaigti Lenkijai finansinėmis nuobaudomis, taip pat kai kurios ES narės atsisakė tokiems regionams skirti finansavimą, A. Duda kartoja, kad „zonų be LGBT" deklaracijos neturi jokios realios reikšmės, tai esą tėra pozicijos pateikimas.

Tarp Lenkijos ir Briuselio - kibirkštys dėl ribojamų LGBTQ+ bendruomenės teisių | Twitter.com/hrw nuotr.


Tačiau D. Socha sako, kad realybė yra kitokia. Griaudama demokratines normas, Lenkijos populistinė valdžia įtikino kai kuriuos vietos gyventojus, jog esą LGBTQ+ yra ne žmonės, o ideologija, baisesnė už komunizmą, dėl to esą jai reikia priešintis.


Tad D. Socha buvo priverstas vengti tam tikrų miesto vietų, kuriose vyrauja didesnių išpuolių tikimybė. Šiame mieste gyvenantys futbolo gerbėjai, LGBTQ+ aktyvisto teigimu, buvo įtikinti valdžios, jog LGBTQ+ bendruomenė yra blogis, dėl to susidūrus su šių futbolininkų grupe LGBTQ+ žmonėms gali kilti realus fizinis pavojus.

„Tapau daug atsargesnis vaikščiodamas po miestą, nes pasitaikydavo incidentų. Kai kurie buvo nukreipti net į mano namus", - sakė vaikinas.

LGBTQ+ žmonės imti persekioti, gatvėse pradėti lipdyti neapykantą kurstantys lipdukai. D. Sochos nuomone, tik laiko klausimas, kada visoje šalyje pasireikš masiniai smurto išpuoliai, jeigu nebus imamasi priemonių šiai neapykantos kampanijai sustabdyti.

Smurtas iš dalies jau tapo tai, su kuo daug dažniau susiduria LGBTQ+ asmenys Lenkijoje. Balstogės mieste 2019 metais Bartas Staszewskis savo „GoPro“ fotoaparatu nufilmavo akimirką, kai futbolo chuliganai apmetė „Pride" dalyvius akmenimis.

„Jei pažvelgsime į Lenkijos žemėlapį, tai trečdalis Lenkijos ėmėsi diskriminacinių veiksmų prieš savo žmones", - sakė jis kalbėdamas apie Lenkijos regionus, pasiskelbusius „zonomis be LGBT".
Naujesnė Senesni