JAV ambasadorius kviečia dalyvauti „Baltic Pride“ 2022

JAV ambasadorius Lietuvoje J. E. Robert S. Gilchrist kviečia dalyvauti „Baltic Pride“ 2022, kuris vyks birželio 1-5 dienomis Vilniuje.

LGL nuotr.


Eglė Kuktoraitė, lgl.lt

egle@gay.lt

„Labai džiaugiuosi, jog šiais metais Baltic Pride vyks Lietuvoje. Manau, jog dabar tai yra svarbiau nei bet kada anksčiau. Mes matome, kas vyksta šioje kaimynystėje. Rusijoje ir Baltarusijoje LGBTI aktyvistams, LGBTI žmonėms kyla pavojus: daugybė jų pabėgo, daugybė jų slepiasi, daugybė jų kiekvieną dieną jaučia grėsmę“, – sako JAV ambasadorius Lietuvoje.

„Aš manau, kad būtent dabar yra svarbiausias metas mums švęsti kartu, žygiuoti kartu. Kartu su mūsų šeimomis, su mūsų draugais, su mumis, LGBTIQ žmonėmis. Svarbu parodyti regionui ir pasauliui, kad Lietuva yra tolerantiška šalis, kad lietuviai priima šeimą, priima savo draugus ir pasaulis juda į priekį“, – pabrėžia J. E. Robert S. Gilchrist.


„Todėl tikiuosi pamatyti daugelį jūsų gatvėse, šventėse, daugybėje renginių! Mes būsime kartu su dauguma mūsų ambasados bendruomenės narių, su pasididžiavimu dalyvausiu aš pats“, – tikina ambasadorius.

Baltic Pride“ 2022 – tris Baltijos šalis jungiantis tarptautinis LGBT festivalis, į Vilnių sugrįžtantis jau penktą kartą. Festivalis vyks birželio 1-5 dienomis. Pagrindiniai festivalio akcentai: tarptautinė žmogaus teisių konferencija „Atviri miestai“, išskirtinis kultūrinis vakaras „Pasididžiavimo balsai“, bendruomenės erdvė „Pride menas“ ir „Pride namai“, oficialūs vakarėliai ir, žinoma, eitynės „Už lygybę!“ bei išskirtinis koncertas, kuriuose ne tik švęsime lygybę ir solidarumą, bet ir reikalausime lygių teisių LGBT bendruomenės nariams.

Mums rūpi, kad skaitytojus pasiektų kokybiškas turinys, todėl stengiamės užtikrinti sklandžią teksto kalbą ir faktų patikimumą. Pastebėję neatitikimus ar klaidas apie tai mums galite pranešti e. p. redakcija@jarmo.net
Naujesnė Senesni