Teismas: maršistai turės susimokėti už neteisėtą muzikos naudojimą Didžiojo šeimų gynimo maršo renginiuose

Antradienį Vilniaus miesto apylinkės teismas patenkino didžiąją Asociacijos LATGA pateikto ieškinio dalį ir priteisė iš Didžiojo šeimų gynimo maršo ir su jais susijusių renginių organizatorių 5082 eurus siekiantį autorinį atlyginimą už neteisėtą muzikos kūrinių panaudojimą pavasarį vykusiuose renginiuose Vilniuje, Kaune ir Panevėžio rajone, praneša LATGA.

Tai - Šeimų sąjūdžio atstovai, kurie organizavo ir vadinamąjį šeimų gynimo maršą, nukreiptą tiek prieš LGBTQ+ bendruomenę, tiek skiepus nuo COVID-19 | Seimo kanceliarijos nuotr.

Jarmo.net

redakcija@jarmo.net

Kaip skelbia LAGTA, šio anti-LGBTQ+ judėjimo organizatoriai taip pat turės padengti bylinėjimosi išlaidas ir 5 proc. dydžio metines palūkanas, skaičiuojamas nuo bylos iškėlimo teisme iki teismo sprendimo visiško įvykdymo.

Asociacija LATGA iš Didžiojo šeimų gynimo maršo ir jį lydėjusių renginių organizatorių liepos 13 d. pateiktame ieškinyje siekė prisiteisti 6776 eurus. Kaip teigiama pranešime, dalis ieškinio nebuvo patenkinta, nes teismui pritrūko įrodymų, kad ne tik Vilniuje, Kaune ir Panevėžio rajone vykusiuose, bet ir Akademijoje (Kauno raj.) organizuotame renginyje muzika buvo viešai leidžiama ne dalyvių, o organizatorių iniciatyva.

„Esame patenkinti tokiu teismo sprendimu – pavyko įrodyti, kad autoriams priklauso teisė į atlyginimą nepriklausomai nuo to, ar renginys mokamas ar nemokamas, taip pat ir tai, kad renginio sąvoka yra plati ir apima tiek mitingus, tiek maršus, todėl nepanaikina teisės į autorinį atlyginimą. Norime tikėti, kad atsakovai teismo sprendimo neskųs, sumokės priteistą sumą ir ateityje organizuodami renginius kreipsis į mus dėl kūrinių naudojimo licencijos“, – sako Asociacijos LATGA direktorė Laura Baškevičienė.


Šiame teisiniame ginče Asociacijai LATGA atstovauja didelę patirtį su autorių teisėmis susijusiose bylose turintis advokatas, WINT partneris Andrius Iškauskas.

Didžiojo šeimų gynimo maršo renginiuose susirinkę dalyviai pasisakė prieš LGBTQ+ bendruomenės lygiateisiškumą, tos pačios lyties porų partnerystę, taip pat mitingavo prieš skiepus nuo COVID-19 ir Vyriausybę. Būtent tuo metu ir skambėjo dalies muzikos kūrinių autorių dainos.

„Vagims iš prigimties niekada nesivokti, kodėl vogti negalima", - pasidalijusi žinia apie teismo sprendimą, savo „Facebook" paskyroje rašė europarlamentarė Aušra Maldeikienė. 

Naujesnė Senesni