Margarita Jankauskaitė. Ką dovanoti Moters dienos proga?

Milijono vertas klausimas. Ypač artėjant Tarptautinei moters dienai. Lietuvoje jau kuris laikas ji kelia aršią diskusiją – gėlių dovanoti ar ne?

Margarita Jankauskaitė | Olgos Posaškovos/lrs.lt nuotr.


Margarita Jankauskaitė, manoteises.lt

Lygių galimybių plėtros centro ekspertė

Keletas patarimų norintiesiems šią dieną apgaubti dalelyte romantikos.

Šilta vonia žvakių šviesoje yra žanro klasika, tačiau norint tinkamai tai atlikti, reikia deramai pasiruošti. Svarbu nepamiršti, kad prieš pilant vandenį derėtų vonią iššveisti. Taip pat ir čiaupus – jie turėtų spindėti. Išblizginti veidrodžių paviršiai geriau atspindės žvakių šviesą, sustiprindami romantinės nuotaikos įspūdį, todėl nepamirškit ir jų. Nebūtina, tačiau pojūčius praturtintų rožių žiedlapiai. Jie geriau atrodo ant švarių vonios grindų, tad skirkite laiko ir plytelių paviršiams. Kad pasiruošimas neatimtų per daug jėgų, galima pradėti ruoštis iš anksto arba daryti tai reguliariai. Tuomet artėjant lemiamai akimirkai „scenos“ paruošimui prireiks vos kelių baigiamųjų štrichų.

Romantiška vakarienė. Maistas turi ypatingą simbolinę reikšmę žmonių gyvenime. Jis ne tik numaldo alkį, bet per jį puoselėjame tarpusavio ryšius. Ypač kai ant stalo patiekiame savo ruoštą maistą. Jo gaminimas yra laikui imlus procesas, todėl šis rankų darbo šedevras įgyja ypatingą vertę. Laiko, žinoma, visiems labai trūksta. Tačiau įgudęs šefas jo gaišta kur kas mažiau nei pradžiamokslis. Kad iškilmingoji proga neužgriūtų kaip žiema kelininkus, svarbu pradėti ruoštis iš anksto. Kiekvieną dieną mažais žingsneliais į priekį, panašiai kaip treniruojant raumenis. Tam puikiai tinka pusryčių ir vakarienių gaminimas šeimai ar pasirūpinimas pietumis savaitgalį. Šie pratimai stimuliuoja smulkiąją motoriką, jusles ir skatina kūrybinę fantaziją. O būtent jos ir prireiks ruošiant romantišką kulinarinę staigmeną.

Deimantai – geriausi merginų draugai, mestelėjo kartą Merilyn Monroe ir žmonės šitą frazę suprato tiesmukai. Ir be reikalo. Nereikia interpretuoti taip siauriai. Kai švenčiamos deimantinės vestuvės, minima 60-ies bendro gyvenimo metų sukaktis. O kas padeda sukaupti šiuos briliantus? Lygiavertis santykis. Svarbu klausyti ir įsiklausyti, išgirsti, kai sakoma NE. Santykyje matyti bendrakūrystės grožį, o ne progą galiai demonstruoti. Deimantas – tvirtas akmuo. Kad jis suspindėtų kaip briliantas, tenka įdėti daug nuoseklaus ir preciziško darbo.

O gėlės? Jų niekada nebus per daug (nebent asmuo alergiškas tam tikro tipo augalams). Dovanokite gėles 365 dienas per metus. Esant progoms ir be jų. Pasidžiaukite, kai gaunate puokštę nuo moters. Tik atminkite, gėlės tėra priedas prie anksčiau išvardytų dėmesio rodymo būdų.

O atidėjus švelnią ironiją į šalį tenka pripažinti, kad pati didžiausia dovana Lietuvos moterims ir mergaitėms būtų Europos Tarybos konvencijos dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir kovos su juo ratifikavimas (dar žinoma kaip Stambulo konvencija). Ko verti ditirambai, jeigu valstybė moterų saugumo nelaiko savo politikos prioritetu?

Rubrikoje „Pozicija“ skelbiamos autorių įžvalgos ir nuomonės. Turite ką pasakyti? Rašykite e. p. redakcija@jarmo.net
Naujesnė Senesni