J. Juškaitė. Stojame į vieną gretą su Orbanu?

2016 - 2017 m. studijavau su Vidurio Europos universitete (VEU) Budapešte. Jame koncentravosi ir Vengrijos inteligentija, kuriai nebuvo priimtina vykdyti mokslinius tyrimus pagal Orbano pageidavimus.

Jūrate Juškaitė | D. Putino/manoteises.lt nuotr.

Jūratė Juškaitė 

Lietuvos žmogaus teisių centro Komunikacijos atstovė


2016 m. universitetas pradėtas sistemingai pulti, buvo formuojama nuomonė kad universitetas yra prastos kokybės, jame atidirbinėjama už Sorošo pinigus, jis nėra nepriklausomas.

Nors tarptautiniuose universitetų reitinguose daugelis kitų Vengrijos universitetų net nebuvo arti VEU akademinio lygio ir pasiekimų.

Buvo labai gaila stebėti aukščiausio mokslinio lygio profesūrą, kuri buvo žeminama, vadinama propagandistais ir kitaip stumiama į visuomenės pakraščius.

Galiausiai universitetas turėjo persikelti į Vieną.

Tokio puolimo ir susidorojimo su oponentais susilaukė įvairios Vengrijos visuomenės grupės - nuo nepriklausomos žiniasklaidos, nevyriausybinių organizacijų iki LGBTQ+ bendruomenės.

Deja, bet mūsų šalies Prezidentais šiandien ne su jais.Rubrikoje „Pozicija" skelbiamos autorių įžvalgos ir nuomonės. Turite ką pasakyti? Rašykite e. p. redakcija@jarmo.net
Naujesnė Senesni