Lietuvoje nepilnamečiai LGBTQ+ susiduria su tėvų cenzūra

Tolerantiško jaunimo asociacijos (TJA) vadovas „Žinių radijo" laidoje papasakojo apie šią savaitę nutikusį atvejį, kai iš portalo jarmo.net buvo pašalinti nepilnamečio asmens, kuris davė interviu apie „Kaunas Pride", duomenys, nes to pareikalavo tėvai, prieš tai suteikę leidimą straipsnio publikavimui. 

Cenzūra | Azerbaijan Stockers/freepik.com nuotr.


Jarmo.net

redakcija@jarmo.net

Anot jo, Lietuvoje būtina kreipti dėmesį į regionus, kuriuose yra nekalbama arba mažai kalbama apie LGBTQ+ bendruomenę. Regionuose gyvenantys nepilnamečiai, priklausantys LGBTQ+ bendruomenei, susiduria ne tik su atstūmimu, bet, pasirodo, ir su tėvų spaudimu. 

„Tolerantiško jaunimo asociacija praėjusią savaitę lankėsi Tauragėje, rengė strateginį renginį. Šiame mieste gyventojų pritarimas Partnerystės įstatymui pats žemiausias visoje Lietuvoje - pritaria vos 8 proc. žmonių, o visoje Lietuvoje - 30 proc. ir tas skaičius vis auga. Ir tame mieste rengėme ne veltui renginį, yra čia visuomenė nusiteikusi neigiamai. Viena mūsų organizacijos narė, 15-kos metų mergina, dalyvavusi strateginiame planavime (čia ją atvežė tėvai), davė interviu jarmo.net portalui, kuris yra LGBTQ+ bendruomenės informacinis portalas. Iš pradžių tėvai davė sutikimą, kad jos nepilnametė dukra duotų interviu, bet pasirodžius straipsniui paprašė viską išimti, nes pabijojo aplinkos reakcijos", - sakė A. Rudomanskis. 

Jarmo.net paskelbtoje publikacijoje „Į „Kaunas Pride" vykti planuojantys dalyviai nebijo sankcijų: jei reikėtų, gintųsi teisme" nepilnametė pašnekovė dėstė savo nuomonę apie LGBTQ+ asmenų lygiateisiškumą, planuojamas „Kaunas Pride" eitynes rugsėjo 4-ąją. Šį pirmadienį jarmo.net sulaukė jos tėvo prašymo pašalinti tekstą. Redakcija nusprendė publikacijos netrinti, tačiau dėl galiojančio teisinio reglamento, kuris numato, kad tėvai bet kada gali atšaukti savo sutikimą dėl nepilnamečio interviu, teko pašalinti informaciją, susijusią su pašnekove - jos atvaizdą, vardą bei pavardę. 

Apgailestaujame dėl susiklosčiusios situacijos. Linkime LGBTQ+ bendruomenės jaunuoliams drąsos ir stiprybės susiduriant su ne visada palankia ir priimančia aplinka. Nepaisant tėvų reakcijų, portalo jarmo.net komanda yra visuomet pasiruošusi išklausyti nepilnamečius pašnekovus, nagrinėti su jais susijusias istorijas ir apsaugoti jų duomenis.

Be to, primename, kad išskirtiniais atvejais, esant akivaizdžiam visuomenės interesui, tėvų reikalavimai šalinti nepilnamečio asmens duomenis gali būti nepagrįsti.

Naujesnė Senesni