Nuteistas 22-erių vilnietis, laiptinėje sumušęs homoseksualų vaikiną

Vilniaus miesto apylinkės teismas dėl kurstymo prieš homoseksualius asmenis ir viešosios tvarkos pažeidimo kaltu pripažino 22 metų sostinės gyventoją, praneša prokuratūra. 

Asociatyvi freepik.com nuotr.


jarmo.net

redakcija@jarmo.net

Teismas nuteistajam skyrė galutinę subendrintą 8 mėnesių laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant jį bausmės atlikimo laikotarpiu dirbti arba būti užsiregistravus Užimtumo tarnyboje, taip pat neatlygintinai išdirbti 40 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis. Nuteistasis turės atlyginti ir nukentėjusiojo patirtą neturtinę žalą.

Ikiteisminį tyrimą atliko Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, jam vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras.

Tyrimo duomenimis, 2019 m. vasarą viešoje vietoje – vieno sostinės daugiabučio namo laiptinėje, nuteistasis kitų žmonių akivaizdoje įžūliai elgėsi, sudavė nukentėjusiajam ne vieną smūgį kumščiu į veidą, viešai tyčiojosi ir niekino nukentėjusįjį dėl jo seksualinės orientacijos.

Nors kaltimasis savo kaltę dėl neapykantos prieš homoseksualius asmenis kurstymo neigė, aiškindamas, kad smūgiuodamas nukentėjusiajam net nežinojo apie jo seksualinę orientaciją, tačiau šiuos kaltinamojo argumentus visiškai paneigė ikiteisminio ir teisminio tyrimo metu surinktų duomenų visuma.

Teismas konstatavo, kad 22 metų jaunuolis iš chuliganiškų paskatų padarė du nesunkius tyčinius nusikaltimus: savo veiksmai demonstravo nepagarbą aplinkiniams, sutrikdė visuomenės rimtį ir tvarką, viešai tyčiojosi ir niekino nukentėjusįjį dėl jo seksualinės orientacijos.

Šis pirmosios instancijos teismo nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.
Naujesnė Senesni