Praėjusiais metais britų ambasadorės Lietuvoje pareigas pradėjusi eiti L. Boyles netruko įsitraukti į politinį ir visuomeninį mūsų šalies gyvenimą. Viena iš krypčių, kuriai didelį dėmesį skiria diplomatė, yra jaunų merginų įgalinimas. Vedama šio tikslo, ji nutarė globoti „WoW University“ projektą „Future Heroes“, rašoma pranešime žiniasklaidai.
![]() |
L. Boyles | Pranešimo autorių nuotr. |
jarmo.net
redakcija@jarmo.net
Pasak ambasadorės, jai buvo svarbu prisidėti prie „Future Heroes“ projekto, nes jis aktyviai skatina lyčių lygybę ir įgalina naują moterų lyderių kartą. „Padėdamas jaunoms merginoms ugdyti lyderystės ir verslumo įgūdžius, projektas ne tik suteikia joms priemones siekti sėkmės, bet ir skatina ilgalaikius visuomenės pokyčius. Iniciatyva skatina įtrauktį, nes programoje dalyvauja merginos iš įvairių Lietuvos regionų ir socialinių aplinkų, suteikia nemokamą prieigą bei remia jų asmeninį augimą. Projektas skatina kritiškai mąstyti apie tvarumą, socialinę atsakomybę ir lyderystę, kartu puoselėdamas ilgalaikę draugystę ir bendruomeniškumo jausmą“, – sako L. Boyles.
Geras pavyzdys užkrečia
Kalbėdama apie „Future Heroes“ projekto naudą, britų ambasadorė Lietuvoje išskyrė sėkmingų ir aukštas pareigas užimančių moterų pavyzdį jaunoms merginoms. „Visada kartoju posakį: „Jei gali tai pamatyti – gali tuo tapti.“ Kai merginos mato sėkmingas moteris tam tikrose srityse, joms lengviau įsivaizduoti save tokiu pat vaidmeniu ateityje. Tai ypač aktualu, kai moterys lyderės yra kilusios iš panašios aplinkos kaip ir merginos, į kurias kreipiamas dėmesys. Dėl to mentorystė yra labai svarbi – sėkmingos moterys gali padėti kitoms sekti jų pėdomis, pasidalydamos savo patirtimi – kas joms veikė, o kas – ne“, – mano diplomatė.
L. Boyles įsitikinusi, kad įgalinant jaunąją merginų kartą laimi visa visuomenė. „Įvairovė visada praturtina visuomenę. Pavyzdžiui, daugelyje pasaulio visuomenių moterys dažnai yra puikiai pasirengusios padėti spręsti konfliktus, pasitelkdamos tiek emocinį intelektą, tiek protą, – sako ji. – Moterys dažnai pasiūlo kitokį, nei vyraujantis, požiūrį, nagrinėja klausimus iš skirtingų perspektyvų, todėl galutinis sprendimas būna apgalvotas ir turi daugiau galimybių tapti sėkmingas.“
Nuo sveikatos iki dirbtinio intelekto
Tokios plačios buvo šių metų „Future Heroes“ programoje dalyvavusių merginų grupinių projektų temos. Keletą mėnesių merginos nuo 14 iki 17 metų, padedamos mentorių, ieškojo sprendimų jų rūpimoms problemoms išspręsti. Dirbdamos kartu, jos sukūrė projektus – socialinio verslo idėjas realioms gyvenimiškoms problemoms spręsti: programėles fizinės ir psichinės sveikatos būklei stebėti, pagalbos platformas susiduriantiems su sunkumais ugdymo įstaigose, dirbtinio intelekto įrankius ligoms diagnozuoti ir kt. Visos paskaitos ir projektų pristatymas vyko anglų kalba.
Šiemet buvo jau ketvirtasis „Future Heroes“ programos kursas, kurį organizuoja „WoW University“, bendradarbiaudamas su Šveicarijos filantropiniu fondu „The Ella Fund“ ir „British Council“. Tai augimo mąstysena grįsta lyderystės ir entreprenerystės / verslumo nemokama programa, kurios metu merginos gali išbandyti savo stipriąsias puses, sustiprinti gyvenimo įgūdžius, ugdyti seserystę ir semtis įkvėpimo iš sėkmingų pavyzdžių. Galiausiai merginos gauna unikalią galimybę pradėti savo pirmąjį verslą. Kiekvienas programos metu sukurtas verslas ar socialinė iniciatyva atitinka „Future Heroes“ vertybes ir daro teigiamą poveikį visuomenei. „Future Heroes“ tiki bendruomene, augimu ir pokyčiai
Būsimos lyderės
Pabendravusi su „Future Heroes“ dalyvėmis ir susipažinusi su jų parengtais projektais, ambasadorė L. Boyles neabejoja, kad jos išskirtinės. „Šios merginos yra jaunos pokyčių kūrėjos, pasiryžusios asmeniniam augimui, norinčios imtis lyderystės ir įgyvendinti teigiamą socialinį pokytį. Jos atstovauja skirtingoms Lietuvos vietovėms ir aplinkoms, tačiau visas vienija noras mesti sau iššūkį, įgyti naujų įgūdžių ir kurti prasmingas verslo ar socialines iniciatyvas. Merginų pasiryžimas dalyvauti programoje, reikalaujančioje bendrauti anglų kalba bei bendradarbiauti daugialypėse komandose, rodo ir tvirtumą, ir stiprų norą tobulėti. Tikras augimas prasideda tada, kai žengi žingsnį pirmyn, net jei bijai. Merginos, turinčios tokią drąsą ir viziją, yra būtent tos lyderės, kurios pasauliui reikalingiausios“, – neabejoja diplomatė.