Europos Parlamentas (EP) antradienį apsisprendė panaikinti europarlamentaro Petro Gražulio teisinę neliečiamybę.
![]() |
Petras Gražulis | Olgos Posaškovos/lrs.lt nuotr. |
jarmo.net
redakcija@jarmo.net
Lietuvos politikas kaltinamas tuo, kad 2022 m. gegužę, pasibaigus Seimo posėdžiui dėl Civilinės sąjungos įstatymo, viešai niekino ir tyčiojosi iš žmonių dėl jų seksualinės orientacijos. Anot prokuratūros, P. Gražulis įvykdė Baudžiamojo kodekso 170 straipsnio 2 dalyje numatytą veiką.
Dar pernai generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į EP pirmininkę Robertą Metsolą, kreipimąsi nagrinėjo EP Teisės reikalų komitetas, kuris pritarė neliečiamybės panaikinimui – 23 nariai balsavo už, 1 – susilaikė.
Pats P. Gražulis kaltinimų nepripažįsta. Jis tvirtina posėdyje citavęs šv. Pauliaus laišką romiečiams ir kritikavo komiteto narius, esą jie nesigilino į bylos esmę. „Manau, kad pirmiausia tada reikėtų teisti apaštalą Paulių, o ne mane“, – pareiškė politikas.
Galutinį sprendimą dėl neliečiamybės priėmė visas EP, atverdamas kelią teisiniam procesui Lietuvoje, kuriame 5 asmenys yra pripažinti nukentėjusiais.
Tą pačią dieną neliečiamybės neteko dar du EP nariai – vokietis Petras Bystronas ir lenkas Grzegorzas Braunas.
EP narys Dainius Žalimas teigė, kad EP apsisprendimas panaikinti P. Gražuliui neliečiamybę, nėra netikėtas.
„Niekam iš esmės toks sprendimas nekėlė abejonių, nes pats P. Gražulis visomis savo homofobiškomis ir mizoginiškomis kalbomis seniai įtikino kolegas, kad tyčiojasi iš tam tikrų žmonių grupių (jam inkriminuojamu atveju – dėl seksualinės orientacijos), jas niekina ir kursto diskriminuoti“, – „Facebook“ paskyroje rašė D. Žalimas.