Žmogaus teisių apžvalgininkas Simonas Bartulis atmeta Palestinos valstybingumą palaikančiams LGBTQ+ bendruomenės nariams skriejančią kritiką. „Nenoriu girdėti kontrargumento, kad Hamas ar galbūt šiaip palestiniečiai nekenčia gėjų, galbūt mane ten užmuštų“, – savo „Facebook“ paskyroje penktadienį rašė jis.
![]() |
„Nemanau, kad tolerancija LGBTQ bendruomenei turėtų padaryti žmonių žudymą mažiau nepriimtinu“, – teigia Simonas Bartulis | Jarmo.net koliažas |
jarmo.net
redakcija@jarmo.net
S. Bartulis teigė nuolat viešojoje erdvėje matantis klausimus, kaip LGBTQ+ žmonės gali palaikyti Palestiną, nors joje yra homofobija.
„Aš pirma esu žmogus, po to LGBTQ asmuo (žinau, kad gali atrodyt kitaip, mea culpa). Mano laisvės troškimas kyla iš žmogiškumo, ir tik po to jis darosi specifinis dėl mano patirties kaip LGBTQ žmogaus.
Nenoriu matyti okupacijos, ypač kaip lietuvis. Nenoriu matyti mirštančių civilių neįtikėtinais mastais – proporciškai paprasčiausiai tokiais nerealiais Gazoje, kad po poros metų vienintelis paaiškinimas yra etninis valymas ar genocidas. Tai tiesiog mano humanistinė pozicija ir baisi širdgėla“, – teigė S. Bartulis.
Apžvalgininkas atmeta kritikų argumentą, kad palestiniečiai – homofobiški, todėl jų palaikyti LGBTQ+ asmenims nereikėtų.
„Nenoriu girdėti kontrargumento, kad Hamas ar galbūt šiaip palestiniečiai nekenčia gėjų, galbūt mane ten užmuštų.
Niekada nelinkėjau mirties homofobams. Net tiems baisiausiems, kurie grobė, žudė ir kankino LGBTQ žmones. Nelinkėjau tuo labiau mirties ir labiau „civilizuotiems homofobams“.
Mes turime tų baisiausių homofobų ir „pas mus“. Girdėjau tokių istorijų ne taip seniai Rytų Europoje. To yra kiekvienoje šalyje. Vienur daugiau, kitur mažiau. Liūdna.
Nemanau, kad Gazoje prieš karą LGBTQ žmonėms buvo, švelniai tariant, lengva. Nemanau, kad tolerancija LGBTQ bendruomenei turėtų padaryti žmonių žudymą mažiau nepriimtinu“, – pažymėjo jis.
![]() |
Asociatyvi Rami Gzon/„Unsplash“ nuotr. |
S. Bartulis atkreipė dėmesį į kitą konfliktą – priminė, kad 2022 m. Rusijos invazijos į Ukrainą pradžioje buvo kalbama apie rasizmo incidentus šalyje.
„Norėjau pakratyti žmones: vyksta KARAS. Jūsų palaikymas Ukrainai turi tęstis dėl jų žmogiškumo, teisingumo šiame konflikte, dėl Rusijos žiaurumo, ir nors norėčiau, kad rasizmo visoje Rytų Europoje būtų mažiau, nuo to mano palaikymas Ukrainai nepriklausys.
Nenorėčiau, kad kitiems kiltų abejonė ginti Lietuvą, nes čia yra daugiau smurto prieš moteris, diskriminacijos prieš LGBTQ, ir t.t. nei kai kur kitur Vakaruose. Jeigu ateitų diena, kai apie tai reiktų net užsiminti praeiviui Londone, rimtai norėčiau jį pakratyti, kad atsipeikėtų“, – dėstė S. Bartulis.
Apžvalgininkas tikino girdėjęs klausimų, ar jis pats norėtų nuvykti į Gazą, jeigu palaiko Palestiną: „Aš atsakiau, kad dažnai jaučiuosi, kad nenorėčiau vykti net ir į Panevėžį. Koks idiotiškas klausimas: esą galima palaikyti žmones prieš masinį bombardavimą tik ten, kur patys rinktumėmės gyventi“
„Pažįstu palestiniečiu gėjų ir lesbiečių. Jie gedi mirusių šeimos narių. Jie žino, kad jei būtų likę Palestinoje, didesnė tikimybė būtų mirti nuo Izraelio bombų, o ne Hamas homofobiškų išpuolių.
Nuotraukoje yra screenshotas iš queering the map projekto, kuris prieš porą metų buvo plačiai sharinamas“, – tikino S. Bartulis.