Ministras Kaunas: apie „lyčių skaičių“ bus galima diskutuoti tik užtikrinus saugumą

Krašto apsaugos ministras Robertas Kaunas pabrėžia, kad šiandienos egzistencinių saugumo iššūkių akivaizdoje Europa privalo susidėlioti prioritetus ir ironizuodamas pabrėžia, kad tik tuomet bus galima „gyventi taikoje ir toliau diskutuoti apie lyčių skaičių ar tai, kas kuo pasijuto nubudęs“.

Robertas Kaunas | A. Čemerkos/KAM nuotr.
Jonas Valaitis, jarmo.net
portalo redaktorius
Kontaktai: redakcija@jarmo.net
Facebook Instagram
Komentuodamas Jungtinių Valstijų ir Irano karinius veiksmus, R. Kaunas savo „Facebook“ paskyroje sekmadienį teigė, kad tarptautinė bendruomenė privalo demonstruoti griežtą laikyseną prieš tuos, kurie kėsinasi į stabilumą.

„Galiausiai, kai visi, kurie bando keisti pasaulio tvarką, bus įtikinti, kad JAV ir Europa yra pasirengusios bausti veiksmais, o ne rezoliucijomis, vėl bus galima susitarti dėl taisyklių laikymosi, gyventi taikoje ir toliau diskutuoti apie lyčių skaičių ar tai, kas kuo pasijuto nubudęs“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė ministras.

Jarmo.net paprašytas patikslinti, ar tokia retorika nenuvertina LGBTQ+ ir žmogaus teisių klausimų, R. Kaunas akcentavo būtinybę fokusuotis į išlikimą. 

Pasak jo, demokratinės diskusijos yra laisvos visuomenės požymis, tačiau dabar prioritetas turi būti teikiamas gynybai.

„Sudėtingoje geopolitinėje situacijoje prioritetas turi būti teikiamas vienijančioms temoms – saugumui ir gynybai. Noriu pabrėžti, kad saugumas yra būtina sąlyga visoms kitoms laisvėms ir teisėms, o saugumas ir žmogaus teisės nėra priešingybės. Visi žmonės lygūs, nepaisant jų lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų, pažiūrų, lytinės orientacijos. Krašto apsaugos ministerija vykdo Lietuvos Respublikos Vyriausybės programą ir laikosi LR Konstitucijoje bei NATO vertybėse įtvirtintų principų, įskaitant pagarbą žmogaus teisėms ir asmens orumui“, – jarmo.net perduotame komentare teigė R. Kaunas.

„Ar siekis prioritetizuoti Europos saugumą, karo prevenciją ir piliečių apginamumą yra nepagarba žmogaus teisėms? Teisė į gyvybę nėra prioritetas? Mano supratimu, skatinimas tinkamai atliepti išorės grėsmių keliamus iššūkius ir tinkamai juos prioritetizuoti atitinka pagarbą žmogaus teisėms“, – pridūrė ministras.

Ministro vertinimu, saugumas ir žmogaus teisės yra viena kitą papildančios vertybės, tačiau jų santykis turi aiškią hierarchiją: „Tik saugioje valstybėje, tik saugioje Europoje galima užtikrinti visas piliečių teises. Sutinku su Jumis, kad saugumas ir žmogaus teisės yra viena kitą papildančios vertybės – ir būtent todėl saugumas šiandien turi būti prioritetas“

Apie „lyčių skaičių“ savo įraše prakalbęs krašto apsaugos ministras raštiškame komentare jarmo.net patikino, kad palaiko oficialią Vyriausybės poziciją dėl lygiateisiškumo.

R. Kaunas pabrėžė, kad Krašto apsaugos ministerijos prioritetas išlieka visų piliečių saugumas, nepriklausomai nuo jų tapatybės.

„Nepritariu jokioms diskriminacijos apraiškoms nei Lietuvoje, nei Europoje, nei pasaulyje. Visos piliečių grupės nusipelno saugios aplinkos gyventi“, – sakė jis, komentuodamas klausimą, ar pritaria valdančiosios Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) programos nuostatoms kovoti prieš LGBTQ+ asmenų diskriminaciją.

Ministras taip pat deklaravo paramą Vyriausybės programos įsipareigojimams laikytis lyčių lygybės ir įvairovės principų: „Kiekvienas pilietis nusipelno orumo ir lygių teisių“.

Pasak R. Kauno, NATO strateginė koncepcija, kurioje pabrėžiamas demokratinis atsparumas ir žmogaus teisės, neprieštarauja jo išsakytai pozicijai, nes kolektyvinė gynyba yra pamatas, ant kurio šios vertybės ir yra statomos.
Naujesnė Senesni