Dėl neapykantos kurstymo buvęs Liaudies partijos kandidatas į Seimą stos prieš teismą

Vilniaus apylinkės prokuratūra praneša, kad prokurorė surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai kurstymu prieš homoseksualius asmenis pareikšti buvusiam Lietuvos liaudies partijos kandidatui į Lietuvos Respublikos Seimą Pranciškui Valickui.

LRT debatų laidos stop kadras

jarmo.net

redakcija@jarmo.net

Ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 170 str. 2 d. (Kurstymas prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę) buvo pradėtas dėl kandidato į Seimą Pranciškaus Valicko pasisakymų pernai vykusių „2020 metų Seimo rinkimų daugiamandatės rinkimų apygardos debatų“ metu, tiesiogiai transliuotų Lietuvos radijo ir televizijoje bei portalo www.lrt.lt eteryje.

Kalbėdamas politinių debatų laidoje, jis galimai perėjo į homoseksualių žmonių įžeidinėjimą bei menkinimą dėl jų asmeninių savybių ar privataus gyvenimo, niekaip nesusijusio su jų politine veikla bei sprendimais.

Pasak prokuratūros, buvusiam Liaudies partijos kandidatui P. Valickui laidoje pasirinkus žeminančią, niekinančių leksiką, galimai buvo viešai tyčiojamasi iš homoseksualių asmenų, jie buvo niekinami dėl seksualines orientacijos, įsitikinimų ar pažiūrų.

Baudžiamajame kodekse numatyta, kad tas, kas viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimo ar pažiūrų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu ik dvejų metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui.


Naujesnė Senesni