Konservatoriai perspėja: Europa ketina pasmerkti Lietuvą dėl Raskevičiaus persekiojimo

Europos Parlamento nariai Rasa Juknevičienė ir Andrius Kubilius kalbėjo apie neapykantą ir jos kurstymą, rašoma penktadienį išplatintame Europos parlamento nario Andriaus Kubiliaus biuro pranešime spaudai. Jame pažymima, kad Europos parlamentas ketina pasmerkti Lietuvą už tai, kad Lietuvoje persekiojamas LGBTQ narys, einantis politines pareigas

Jarmo.net koliažas


Ypatingas dėmesys pranešime skiriamas Lietuvos Seimo nariui, Žmogaus teisių komiteto pirminikui Tomui Vytautui Raskevičiui.

„Šiandien vėl turime apie tai kalbėti. Neva surinkti parašai prieš vieną žmogų, Vytautą Tomą Raskevičių, Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininką. Su parašais teikiamas tekstas yra aiškiai nukreiptas prieš žmogų, kuris yra kitokios seksualinės orientacijos, nei tie, kurie rašo tokius tekstus. Tai rimta, nes visi dalykai susiję su diskriminacija Europos Sąjungoje ir Europos Taryboje yra reglamentuoti teisės aktais. Diskriminacijos nei pagal lytį, nei pagal rasę, nei pagal odos spalvą, nei pagal tautybę negali būti“, – kalbėjo R. Juknevičienė.
 

„Tai svarbi ir aktuali tema. Neaišku, kiek prie šio neapykantos kurstymo prisidėjęs ir pats R. Karbauskis, tačiau visas šis reikalas – tai iš esmės yra Linčo teismas vienam žmogui, kuris surengtas dėl to, kad šis žmogus neslepia savo lytinės orientacijos. Antras svarbus dalykas, jog tai nukreipta prieš Europos teisės aktus, kurie reglamentuoja, jog negali būti nei diskriminacijos, nei persekiojimo dėl to, kad žmogus turi kitokią lytinę orientaciją. Tai taip pat yra nukreipta iš prieš Lietuvos Konstituciją, kuri kategoriškai draudžia bet kokį žmogaus persekiojimą“, – sakė A. Kubilius.

Pasak jo, tolerancija yra tuomet, kai netoleruojama netolerancija vienam žmogui. A. Kubilius pabrėžė, jog tai yra bandymas kurstyti minios neapykantą, remiantis pačiais juodžiausiais metodais. 

Anot parlamentaro, tokie dalykai Lietuvoje turi būti stabdomi nuo pat pradžios Esą tai yra Lietuvos valstybės reikalas apginti vieną žmogų, prieš kurį yra bandoma nuteikti visą minią. 

A. Kubilius sakė, jog pasigenda ir įvairių institucijų reakcijos, kurios turėtų atkreipti dėmesį į šią situaciją ir ginti žmogų.

„Susipažinus su teksto turiniu aiškiai matosi, jog jis parašytas „antivakserių“, nes tekste minima, jog su žmonėmis Lietuvoje šiuo metu yra atliekami medicininiai eksperimentai, kalbama apie karantiną, dėl kurio neva pažeidžiamos žmogaus teisės. Tai rašo žmonės, kurie neigia pandemiją bei virusą. Tačiau pagrindinis dalykas, kuris nėra parašytas tiesiogiai, t.y. kad šis žmogus atstovauja mažumai, todėl negali būti Žmogaus teisių komiteto pirmininku“, – kalbėjo R. Juknevičienė.

Tuo metu A. Kubilius teigė, kad Europos Parlamente „Žaliųjų“ frakcijos iniciatyva yra ruošiamasi pasmerkti Lietuvą už tai, kad Lietuvoje yra persekiojamas neslepiantis savo lytinės orientacijos žmogus, kuris yra Seimo komiteto pirmininkas.

Visą pranešimą galite skaityti čia

Naujesnė Senesni