LGBTQ+ iškrypėliais pavadinęs kunigas P. Vaineikis atleidžiamas iš pareigų

Kunigas Paulius Vaneikis, šv. Mišių metu pareiškęs, kad LGBTQ+ asmenys yra iškrypėliai, neteko savo kapeliono pareigų Kretingos Pranciškonų gimnazijoje, praneša portalas laikmetis.lt 

Stop kadras
Mišios, kuriose pasisakė kunigas, vyko praėjusių metų gruodžio 23 dieną Pranciškonų gimnazijoje.

Mokyklos administracija išplatino tokį pranešimą tėvams: „Pastarosiomis dienomis Lietuvos žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose buvo pasidalyta br. Pauliaus Vaineikio OFM pasisakymais. Kadangi į straipsnius, diskusijas bei komentarus buvo įtraukta ir gimnazija, kreipiuosi į Jus ir labai atsiprašau už br. Pauliaus įžeidžiančius žodžius. Manau, kad jie yra nepriimtini ir griaunantys mūsų Pranciškonų gimnazijos bendruomenę. Noriu pabrėžti, kad br. Pauliaus internete paskelbti pasisakymai neišreiškia Pranciškonų gimnazijos misijos, vizijos ir tikslų. Informuoju Jus, kad nuo 2021 m. kovo 1 d. br. Paulius OFM nebetęs kapeliono tarnystės gimnazijoje. Šiuo gavėnios laikotarpiu prašau Jūsų atleidimo. Dievas telaimina Jus ir Jūsų artimuosius"


Ar neapykanta ir vienos ar kitos soc. grupės žeminimas gali būti pateisinami religijos lasive? Ne pirmą kartą su Centru susisiekia žmonės, kurie piktinasi tuo, kaip kunigai atsiliepia apie LGBT bendruomenę. Vieni jų yra netikintys, kiti - tikintys ir nesupranta tokių bažnyčios narių vartojamų žodžių, jaučiasi atstumti ir pažeminti. LR Konstitucija sako, kad bažnyčios bei religinės organizacijos turi teisę laisvai skelbti savo mokslą bei atlikti savo apeigas. Vis dėlto, visuotinai priimtini pagarbos kito žmogaus orumui principai galioja visiems, nepaisant religijos ar kitų požymių. Tad bažnyčios nariai turi ir gali išsakyti savo požiūrį į tos pačios lyties santykius ir šeimas, tačiau tai daryti pagarbiai, nežeminant ir nestigmatizuojant kitų visuomenės narių. Visuomenės nuomonės apklausos rodo, kad LGBT bendruomenė ir toliau susiduria su neigiamomis visuomenės nuostatomis. Todėl nepaisant skirtumų, kuriuos turime apie vieną ar kitą su LGBT teisių užtikrinimų susijusią problemą, turėtume skatinti sugyvenimą ir pagarbą, o ne žeminimą ir neapykantą.

Posted by Lietuvos žmogaus teisių centras on 2021 m. vasario 25 d., ketvirtadienis

Praėjusiais metais šioje gimnazijoje vykusiose mišiose plūdęsis P. Vaneikis sulaukė ir policijos dėmesio. Penktadienį portalą jarmo.net Klaipėdos apskrities policijos atstovė Andromeda Grauslienė informavo, kad Kretingos pareigūnai renka informaciją dėl neapykantos kurstymo.

Įrašą, kuriame matyti užgauliai pasisakantis kunigas, paviešino Lietuvos žmogaus teisių centras.
Naujesnė Senesni