Dėl homofobiško įstatymo - žiežirbos tarp Vengrijos ir EK: „Gėda"

„Gėda" , - taip į Vengrijoje priimtą homofobišką įstatymą, kuriuo informacija apie LGBTQ+ bendruomenę vadinama kenksminga nepilnamečiams, sureagavo Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula Von der Leyen. Skelbiama, kad jeigu įstatymas įsigalios, EK gali pradėti pradėti teisės pažeidimo procedūrą. 

Ursula Von der Leyen | Estijos prezidentūros nuotr.

jarmo.net 

redakcija@jarmo.net

Tarp ES valdžios institucijų ir Vengrijos Vyriausybės, kuriai vadovauja kraštutinių dešiniųjų pažiūrų premjeras Viktoras Orbanas, kilo ginčas ir gerokai sustiprėjo jau ir taip kurį laiką tvyrojusi įtampa.

Ketvirtadienį ir penktadienį vyksta Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikimas. Alfa.lt rašo, kad jame be užsienio politikos klausimų, susijusių su Turkija ir Rusija, bus aptariamas ir Vengrijoje priimtas įstatymas.

EK pirmininkė U. Von der Leyen teigė, kad bus imamasi teisinių veiksmų prieš naujai Vengrijoje priimtus įstatymus, kurie yra nukreipti į LGBTQ+ bendruomenės cenzūrą, bei pažadėjo panaudoti „visas Komisijos galias" tam, kad būtų apsaugotos visos Europos Sąjungos piliečių teisės.

„Vengrijos įstatymas yra gėda", - sakė U. Von der Leyen trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje Briuselyje, kai susitiko su Belgijos premjeru Aleksandru De Croo, praneša „Politico".

Itin neigiamai vertinamas įstatymas, kurį anksčiau šį mėnesį priėmė Vengrijos parlamentas, draudžia jaunesniems nei 18 metų asmenims teikti informaciją apie homoseksualumą, kitas neheteroseksualias lytines orientacijas ar lytinės tapatybės pokyčius.

U. Von der Leyen trečiadienį pabrėžė, kad dviem savo komisarams nurodė parašyti laišką Vengrijos Vyriausybei, kuriai bus pranešta apie „teisinį susirūpinimą iki įstatymo projekto įsigaliojimo".

„Aš tvirtai tikiu Europos Sąjunga, kurioje galima laisvai mylėti tai, ką nori, ir aš tikiu Europos Sąjunga, kuria aprėpia įvairovę", - spaudos konferencijoje sakė EK pirmininkė.

Anot jos, Vengrijoje priimtas homofobiškas įstatymas pažeidžia pagrindinius ES principus, kuriais draudžiama diskriminacija prieš asmenis dėl jų seksualinės orientacijos ar lytinės tapatybės.

Nepaisant EK vadovės spaudimo, Vengrijos valdžia kol kas nusileisti neketina. Nors daugybė ES šalių pasorašė deklaraciją, kurioje pasmerkiami Vengrijos homofobiški teisės aktai, tačiau Vengrijos premjeras V. Orbanas sako, kad įstatymas vis tiek įsigalios. Jis trečiadienį skundėsi, kad Vengrija yra neva melagingai kaltinama nebūtais dalykais, o EK pateikia šališką nuomonę. Be to, V. Orbanas dėstė, kad naujasis įstatymas apsaugo vaikus bei nediskriminuoja žmonių.

ES pareigūnai tikisi, kad Vengrijos Vyriausybė persigalvos ir atsitrauks nuo šio įstatymo
Naujesnė Senesni