Oficialu: policija pradėjo tyrimą dėl G. Sidiniausko ir jo mylimojo užpuolimo, įtariamųjų nėra

Apie rugpjūčio 6-ąją surengtą išpuolį Vilniaus autobusų stotyje prabilęs atlikėjas Gražvydas Sidiniauskas ir jo mylimasis airis Darrenas Crozieris teigė, kad policija atsisakė įvykio vietoje priimti pareiškimą dėl tariamo neblaivumo. Paaiškėjo, kad vaikinų pora į komisariatą kreipėsi kitą dieną. Generalinė prokuratūra žiniasklaidai patvirtino, kad buvo priimtas sprendimas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo viešosios tvarkos pažeidimo ir kurstymo prieš LGBTQ+ žmones.

Gražvydas Sidiniauskas ir jo mylimasis airis Darrenas Crozieris | Asmeninio albumo nuotr.

Jarmo.net

redakcija@jarmo.net

Generalinės prokuratūros atstovai patvirtino, kad kol kas įtarimai šiame ikiteisminiame tyrime niekam nėra pareikšti. Kol kas pareigūnai siekia išsiaiškinti įvykio aplinkybes.

Ikiteisminis tyrimas, anot Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausiosios specialistės Gintarės Vitkauskaitės-Šatkauskienės, vyksta pagal Baudžiamojo kodekso 284 str. (viešosios tvarkos pažeidimas) ir 170 str. 3 d. (neapykantos kurstymas).

Jarmo.net primena, kad rugpjūčio 6-ąją iš Žiežmarių į Vilnių autobusu atvykę vaikinai išlipo iš autobuso ir, kaip pasakojo jarmo.net, buvo užkabinti 3 jaunuolių kompanijos, kilo žodinis konfliktas. Vienas iš kompanijoje buvusių asmenų - mergina, kiti - vaikinai. Pasak atlikėjo, mergina ėmė kurstyti smurtą. G. Sidiniauskas sakė išgirdęs klausimą, ar jis yra „vaivorykštinis". Po to sekė smūgis - atlikėjas parkrito, o D. Zrozieris buvo nutemptas toliau ir talžomas. 

Policiją iškvietė įvykį matęs žmogus. Abu vaikinai buvo ištikti šoko, po incidento juos apžiūrėjo medikai.

G. Sidiniauskas sakė, kad smurtautojas dėvėjo kario uniformą. Negana to, jis teigė, kad atvykę policijos pareigūnai ėmė juoktis išgirdę, kad nusikaltimas įvykdytas dėl jo ir D. Crozierio seksualinės orientacijos. Plačiau pasakojimą skaitykite šioje publikacijoje: Vilniuje užpultas atlikėjas G. Sidiniauskas ir jo vaikinas D. Crozier: „Policija iš to juokėsi"

Po įvykio policijos atstovai žiniasklaidai pareiškė, kad neva vaikinų pora, anot liudininko, pirmoji prisikabino prie vienos iš moterų, dėl ko ir prasidėjo konfliktas. Tiesa, ši versija kai kuriems kelia abejonių. Nejaugi išties homoseksuali vaikinų pora galėjo užpulti tris žmones stotyje, kai vienas iš jų dėvėjo kario uniformą ir atrodė kaip reikiant pasikaustęs? 

Be to, abejonių kelia ir pareigūnų pareiškimas, jog neva atlikėjas ir jo mylimasis įvykio vietoje buvo neblaivūs, dėl to negalėjo paaiškinti įvykio aplinkybių. G. Sidiniauskas jarmo.net teigė, kad abu su vaikinu nebuvo girti, o tuo metu policija, paklausta, kaip pareigūnai nustatė tariamą girtumą, kol kas į jarmo.net užklausą dar neatsakė. Buvo patvirtintas tik laiško gavimas.
Naujesnė Senesni