Jau ruošiamasis vasarą Vilniuje vyksiančioms „Baltic Pride” eitynėms: šalia planuojamas ir „tradicinių šeimų" žygis

Planuojama, kad birželio 1-5 dienomis Vilniuje vyks LGBTQ+ bendruomenės šventė. Festivalio „Baltic Pride” organizatoriai tikisi, kad dalyvaus maždaug 10 tūkst. dalyvių, praneša diena.lt

LGL/Augusto Didžgalvio nuotr.

Jarmo.net

redakcija@jarmo.net

Lietuvos gėjų lygos (LGL) programų koordinatorius Eduardas Platovas teigė, kad „Baltic Pride” vyks jau 5 kartą, o pirmasis įvyko dar 2010 metais. Festivalis nuolat keliauja po Baltijos valstybes – Lietuvą, Latviją, Estiją – ir Vilnių pasiekia kas 3 metus.

LGL žada, kad šiais metais birželį „Baltic Pride” truks 5 dienas, šiuo metu jau rengiama ir kultūrinė programa.

E. Platovas teigė, kad renginių metu „Kablyje” žiūrovai galės išvysti filmus, kuriuos suteiks Kanados ir Estijos ambasados.

„Birželio 2 dieną „Kablyje“ darysime teatralizuotą renginį „Pride voices“. Tai bus renginys, kai žymūs žmonės pasakos savo istorijas iš Lietuvos ir iš užsienio. Bus apipinta ir koncertinė programa. Toliau mažesni seminarai, bendruomenėse renginiai. 3 dieną Vilniaus rotušėje bus tarptautinė konferencija „Atviri miestai“. Ši konferencija bus skirta aptarti, kaip miestų savivaldybės gali prisidėti prie įvairovės ir lygybės klausimo. Bandome dabar kalbėtis su Stokholmo mere, bus delegacija iš Oslo ir kitų svečių. Šitame renginyje mes gerai bendradarbiaujame su Vilniaus miesto savivaldybe“, – portalas diena.lt cituoja E. Platovą.

LGBTQ+ bendruomenės eitynės planuojamos birželio 4 dieną. E. Platovas žada, kad eitynės prasidės nuo Bernardinų sodo ir tęsis iki Baltojo tilto, o po jų įvyks koncertas, kuriame žiūrovai galės išvysti popmuzikos žvaižgdes.

„Mes bendradarbiaujame su M.A.M.A. apdovanojimais, tai koncertų atlikėjais rūpinsis M.A.M.A. Gali būti, kad pirmą kartą bus toks didesnis koncertas būtent visiems miesto svečiams ir tikimės, kad muzikantai drąsiau paskleis tą žinią apie įvairovę ir lygybę, toleranciją visiems“, – portalui diena.lt sakė E. Platovas.

LGL atstovas teigė, kad vykstant eitynėms jau bus žinomas ir Partnerystės įstatymo projekto likimas – galbūt jis bus Seimo pavasario sesijoje pakartotinai teikiamas ir šįkart šią stadiją praeis. Jeigu taip įvyks, eitynės taps proga tai atšvęsti.

E. Platovas portalo diena.lt paklaustas, kaip vertina tai, jog paskelbus apie Vilniuje ketinamą rengti „Baltic Pride”, buvęs žurnalistas Kristupas Krivickas socialiniame tinkle „Facebook” pareiškė organizuosiantis „Tradicinių šeimų eitynes“, atsakė, kad panašiai K. Krivickas jau elgėsi ir 2019 metais, tad tai – jokia naujovė. Teisę į susirinkimus, anot jo, turi visi, svarbiausia užtikrinti saugumą.


Mums rūpi, kad skaitytojus pasiektų kokybiškas turinys, todėl stengiamės užtikrinti sklandžią teksto kalbą ir faktų patikimumą. Pastebėję neatitikimus ar klaidas apie tai mums galite pranešti e. p. redakcija@jarmo.net
Naujesnė Senesni