LGBTQ+ aktyvistai tikisi, kad pareigūnai ras ir nubaus vėl taikiniu tapusios vaivorykštės perėjos terliotojus

Praėjusį savaitgalį vėl buvo išterliota Vilniuje vienoje iš Pylimo gatvės sankryžų esanti vaivorykštės spalvų perėja. Tiesa, pareigūnai sako kol kas jokių pranešimų apie tai negavę. LGBTQ+ teisių aktyvistai tikisi, kad policija imsis iniciatyvos pati ir nubaus jau ne pirmą kartą taikiniu tapusios perėjos niokotojus.

Pylimo gatvėje esanti vaivorykštės spalvų perėja taikiniu tapo ne pirmą kartą | J.Valaičio/jarmo.net nuotr.


jarmo.net 

redakcija@jarmo.net

Gegužės pabaigoje atnaujinta vaivorykštės perėja galėjo būti suniokota savaitgalį, kai Vilniuje nugriaudėjo tūkstančius dalyvių sutraukusios LGBTQ+ eitynės. Apie tai, kad perėja per visą ilgį išpiešta juodais dažais, informacija socialiniuose tinkluose ėmė sklisti dar šeštadienio vakarą. 

Vilniaus miesto savivaldybės Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus ryšių su žiniasklaida specialistas Paulius Vaitekėnas antradienį tikino, kad savivaldybės atstovai situaciją jau aiškinsis. 

LGBTQ+ teisių organizacijos Tolerantiško jaunimo asociacijos valdybos narė Simona Padegimaitė portalui jarmo.net kalbėjo, kad toks vandalizmas, nukreiptas į LGBTQ+ asmenis arba atributiką, jau nebestebina, nors ir liūdina. 

Pylimo gatvėje esanti vaivorykštės spalvų perėja taikiniu tapo ne pirmą kartą | J.Valaičio/jarmo.net nuotr.

„Aš gyvenu prie pat tos perėjos. Jau nebestebina manęs tokie dalykai. Deja, nebestebina. Visada skaudu tai matyti. Galvoju, kad tai gali labai neigiamai paveikti jaunesnius LGBTQI + bendruomenes narius. Skaudu matyti, kad tu nepriimamas. Tai kad tai yra žemo lygio chuliganizmas. Geriau ši energija būtų skiriama pridėtinės vertės kūrimui, o ne miesto niokojimui“, – dėstė S. Padegimaitė. 

Visuomenė tikisi pareigūnų iniciatyvos

„Vaivorykštės terliojimas Vilniuje jau tampa sisteminiu“, – konstatavo Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Jūratė Juškaitė.

Anot jos, yra visiškai akivaizdu, kad toks vandalizmo aktas atliekamas norint nusiųsti žinutę LGBTQ+ bendruomenei, kad ji Vilniuje yra nepageidaujama. „Tokie veiksmai turėtų būti kvalifikuojami kaip neapykantos nusikaltimas“, – teigė Jūratė Juškaitė.

Žmogaus teisių centro platformoje galima pranešti apie patirtus arba pastebėtus neapykantos nusikaltimus, tačiau kol kas dėl vaivorykštės spalvų perėjos terliojimo tokių pranešimų nėra gauta.

„Apie vaivorykštės terliojimą pranešimo Neapykantos pranešimų platformoje negauta - nusikaltimas viešas, pasikartojantis, tad, matyt, nieko keista, kad visuomenė tikisi, kad teisėsauga pati be atskiro paraginimo imsis veiksmų“, – antradienį jarmo.net komentavo ji.

Kol kas niekas nepranešė

Policijos pareigūnai taip pat teigia jokių pranešimų kol kas negavę.

„Kol kas tokių pranešimų negauta. Gali būti, kad kreiptasi per epolicijos portalą, tuos pranešimus komisariatai gauna šiek tiek vėliau“, – pirmadienį jarmo.net informavo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja.

Perėja taikiniu tapo jau ne pirmą kartą. Praėjusiais metais atnaujinus išblukusias vaivorykštės perėjos spalvas, jas paskutinę pavasario dieną juodai užpaišė 4 asmenys, o incidentas buvo nufilmuotas. Nors 2 asmenys tyrimo metu nebuvo nustatyti, kiti 2 – neišsisuko. Vilniaus pareigūnai surašė po 10 eurų dydžio baudą buvusiai pedagogei Astrai Genovaitei Astrauskaitei ir šiuo metu dienas už grotų dėl finansinių nusikaltimų leidžiančiam Antanui Kandrotui. Savivaldybei perėją atnaujinus vėl, praėjusių metų birželio mėnesį vieta ištepliota juoda smala. 

Mums rūpi, kad skaitytojus pasiektų kokybiškas turinys, todėl stengiamės užtikrinti sklandžią teksto kalbą ir faktų patikimumą. Pastebėję neatitikimus ar klaidas apie tai mums galite pranešti e. p. redakcija@jarmo.net

redakcija@jarmo.net
Naujesnė Senesni