Kaip žiniasklaida gali mažinti neapykantą: kviečia į mokymus apie LGBTQ+ bendruomenę

Žmogaus teisių stebėjimo institutas balandžio mėnesį kviečia žiniasklaidos atstovus ir atstoves Kaune ir Klaipėdoje į mokymus, skirtus neapykantos prieš LGBTQ+ bendruomenę mažinimo ir pagarbaus LGBTQ+ bendruomenės vaizdavimo žiniasklaidoje temoms. 

Asociatyvi „Expect Best“/pexels.com nuotr.


jarmo.net 

redakcija@jarmo.net

Kovo 31 d., Translyčių žmonių matomumo dieną, Vilniuje vyko mokymai žiniasklaidos atstovėms ir atstovams. Mokymų metu žmogaus teisių ekspertai, LGBTQ+ bendruomenės nariai ir žiniasklaidos atstovės ir atstovai diskutavo apie žiniasklaidos vaidmenį mažinant neapykantą bei tai, kaip pagarbiai rašyti apie LGBTQ+ žmones ir kitas visuomenės grupes, patiriančias itin daug neapykantos. Mokymai iš viso vyks trijuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, rašoma pranešime spaudai. 

Pasak mokymų organizatorių, didžioji dalis LGBTQ+ žmonių Lietuvoje bijo atskleisti savo tapatybę, tad didelei daliai žmonių žiniasklaida tampa vieninteliu informacijos apie LGBTQ+ žmones šaltiniu. „Europos Sąjungos Pagrindinių teisių agentūros 2020 m. atlikta apklausa atskleidė, kad LGBTQ+ asmenys Lietuvoje atsiskleidžia rečiausiai Europos Sąjungoje. LGBTQ+ žmonės Lietuvoje susiduria su itin daug neapykantos, tad dauguma žmonių nesijaučia pakankamai saugūs mūsų visuomenėje atskleisti savo tapatybę”, – teigia Žmogaus teisių stebėjimo instituto projektų vadovas Ajus Jurgaitis.

„Tokiame kontekste itin svarbu, kad žiniasklaidos atstovės ir atstovai gebėtų pagarbiai kalbėti apie LGBTQ+ žmones, jų istorijas ir bet kokius kitus susijusius klausimus, taip prisidėdami prie neapykantos mažinimo visuomenėje”, – mokymų svarbą paaiškina translyčių žmonių teisių ir savitarpio pagalbos asociacijos „Trans Autonomija” narys ir LGBTQ+ teisių aktyvistas Ieva Laugalytė.

Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos paskelbtoje ataskaitoje apie neapykantos nusikaltimų ir neapykantos kalbos situaciją Lietuvoje 2020–2021 metais nurodoma, kad 2020–2021 m. dažniausias neapykantos motyvo požymis elektroninėje erdvėje buvo seksualinė orientacija. Tuo tarpu lytinė tapatybė vis dar nėra įtvirtinta kaip atskiras draudžiamos diskriminacijos pagrindas Lietuvos teisės aktuose, tad translyčių žmonių patiriama diskriminacija ir neapykanta dažnai lieka nepastebėta ir neužfiksuota.

Mokymuose, kurių metu bus galima susitikti ir paklausti rūpimų klausimų ir LGBTQ+ bendruomenės narių, dar galima sudalyvauti Kaune ir Klaipėdoje – Kaune mokymai vyks 2023 m. balandžio 14 d. 10–13 val., Ibis Kaunas Centre & Magnus viešbutyje, o Klaipėdoje mokymai vyks 2023 m. balandžio 28 d. 10–13 val., Kultūros fabrike. Mokymuose kviečiami/os dalyvauti ir žiniasklaidos, komunikacijos srityse dirbantys žmonės, ir LGBTQ+ bendruomenės nariai/-ės.

Norinčius ir norinčias dalyvauti mokymų organizatoriai kviečia susisiekti elektroniniu paštu: ajus.jurgaitis@hrmi.lt.

Mokymai organizuojami vykdant projektą „Tvari parama žmogaus teisėms per advokaciją ir švietimą“, finansuojamą Europos ekonominės erdvės (EEE) ir Norvegijos finansiniai mechanizmų.

Žmogaus teisių stebėjimo institutas yra nevyriausybinė, pelno nesiekianti žmogaus teisių organizacija, įsikūrusi 2003 m. Organizacijos misija – stiprinti atvirą ir demokratinę visuomenę, prisidedant prie žmogaus teisių ir laisvių užtikrinimo.

Naujesnė Senesni