Tarptautinė žiniasklaida atskleidė Romo Zabarausko kuriamos trilogijos užkulisius

Gegužės 6-osios vakarą Vokietijos MDR televizijos eteryje pristatyta dokumentinė apybraiža apie kino režisierių Romą Zabarauską, vėliau išplatinta ARD tinklo mediatekoje, kuri prieinama ir Lietuvoje. Penkiolikos minučių reportažas – dalis laidų ciklo „Šiandien Rytuose“, kuris vokiečių žiūrovus pažindina su skirtingomis Rytų Europos asmenybėmis. Romas Zabarauskas, įamžintas Berlyne ir Vilniuje, pristatytas kaip naujos lietuvių kartos atstovas, norintis tobulinti savo tėvynę ir paneigti jos stereotipus Vakaruose.

Rašytojas režisierius Romas Zabarauskas | Jeff Weber nuotr.


jarmo.net 

redakcija@jarmo.net

Berlyno kino festivalio Europos kino mugėje, atrinktas tarp 12 Baltijos šalių „kylančių prodiuserių“, Romas Zabarauskas pasakojo apie du būsimus vaidybinius filmus – „Rašytoją“ ir „Aktyvistą“. Kartu su „Advokatu“ (2020) šie kūriniai sudarys trilogiją apie skirtingų vyrų porų meilę sudėtingose politinėse aplinkybėse. Dalis šio pristatymo atspindėta Vokietijos žiūrovams, rašoma pranešime.

Vilniuje televizijos kūrėjai domėjosi „Rašytojo“ filmavimo užkulisiais. Niujorko gatvėse ir studijoje Lietuvoje šiemet nufilmuotą filmą apie du šešiasdešimtmečius, susitinkančius po tarnystės Sovietų armijoje praėjus trims dešimtmečiams, anglų kalba kuria amerikiečių aktoriai Bruce Ross ir Jamie Day. Jautri drama klaus, kiek gyvenime turime laisvės rinktis, o kiek mūsų likimą nulemia įvairios aplinkybės. Neeilinė JAV („Dead Heat Pictures“), Vokietijos („Artysta“) ir Lietuvos („Naratyvas“) įmonių koprodukcija kuriama iš privačių lėšų, pelnė asociacijos LATGA ir LRT televizijos paramą. „Rašytojo“ premjera Lietuvoje planuojama 2024 metais.

R. Zabarauskas | Arcana Femina nuotr.

Tuo tarpu paskutinė trilogijos dalis „Aktyvistas“ pasieks Lietuvos kino ekranus 2025 metais. Šis filmas pasakos apie kaunietį, kuris infiltruojasi į neonacių grupuotę, kad rastų savo vaikino, aktyvisto žudiką. Jaudinantis ir poetiškas trileris nagrinės pilietiškumo pavojus – ir nepakeičiamą svarbą. Pagrindinį vaidmenį kurs jaunos kartos aktorius Robertas Petraitis. Filmą, kurį ketinama filmuoti šią vasarą, iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras, remia LRT televizija.

Vokietijos televizija MDR, transliuojama Tiuringijoje, Saksonijoje ir Saksonijoje-Anhalte, priklauso ARD visuomeninės televizijos tinklui – vienai didžiausių televizijos grupių visame pasaulyje. Apie abu Romo Zabarausko kuriamus filmus vasario mėnesį skelbė prestižiniai kino leidiniai „Variety“, „Screen International“ ir „Cineuropa“.

Ankstesnis Romo Zabarausko filmas „Advokatas“ sulaukė sėkmės visame pasaulyje: pristatytas trisdešimt trijuose tarptautiniuose kino festivaliuose, išplatintas aštuonių tarptautinių platintojų, įgarsintas prancūzų ir portugalų kalbomis.
Naujesnė Senesni