Nors Vilniaus miesto apylinkės teismas atmetė už finansinius nusikaltimus kalinčio Antano Kandroto, dar žinomo Celofano pravarde, ieškinį prieš buvusį parlamentarą Tomą Vytautą Raskevičių, teisinė kova gali tęstis A. Kandroto advokatui Erikui Rugieniui patvirtinus, kad jo klientas planuoja inicijuoti naują ieškinį, kai bus paleistas iš įkalinimo įstaigos.
![]() |
Antanas Kandrotas | Augusto Didžgalvio/LGL nuotr. |
jarmo.net
redakcija@jarmo.net
Pasak advokato, žalos, kurios būtų pareikalauta padengti, dydis siektų apie 1 mln. eurų. E. Rugieniaus teigimu, po to, kai T. V. Raskevičius viešai pabučiavo A. Kandortą per LGBTQ+ eitynes „Vilnius Pride 2023“, A. Kandroto politinei kampanijai buvo nutrauktas finansavimas – esą rėmėjas iš Jungtinės Karalystės nusprendė pasitraukti dėl vertybinių nesutarimų.
Advokatas paminėjo, kad naujai inicijuotame ieškinyje ketinama remtis jau anksčiau priimtu teismo sprendimu, kuriame konstatuota, nors jog T. V. Raskevičiaus peržengė A. Kandroto asmeninės erdvės ribas, tačiau nepakanka įrodymų, jog dėl to buvo padaryta neturtinė žala.
Ieškinį anksčiau teikęs ir bylą pralaimėjęs A. Kandrotas įpareigotas padengti T. V. Raskevičiaus patirtas bylinėjimosi išlaidas, siekusias 2,8 tūkst. eurų.
![]() |
Antanas Kandrotas | Eglės Norvilytės nuotr. |
Ši istorija prasidėjo 2023 m. liepos 1 d., kai LGBTQ+ bendruomenės eitynių metu Gedimino prospekte T. V. Raskevičius Katedros aikštėje pabučiavo A. Kandrotą, kuris tuo metu dalyvavo proteste prieš Ukrainos vėliavų demonstravimą viešose vietose.
A. Kandrotas šį bučinį įvertino kaip tam tikrą ribų peržengimą, kreipėsi į policiją dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo teigdamas, kad prieš jį buvo seksualiai priekabiaujama, tiesa, pareigūnai tyrimą pradėti atsisakė.
A. Kandrotas šiuo metu atlieka beveik 3 metų laisvės atėmimo bausmę, kuri jam buvo skirta dėl finansinių nusikaltimų. Jis taip pat figūruoja 2021 m. riaušių prie Seimo byloje kaip vienas kaltinamųjų.
Anksčiau A. Kandrotas buvo paskelbęs apie ketinimus dalyvauti 2024 m. prezidento rinkimuose, tačiau Vyriausioji rinkimų komisija atsisakė jį registruoti, nes A. Kandrotui nepavyko atsidaryti kampanijai skirtos sąskaitos. Jo inicijuotai politinei partijai „Mes Lietuva“ taip pat nepavyko įgauti oficialaus statuso – dokumentai nebuvo pateikti laiku.