LGBTQ+ teisių organizacija susirūpino homoseksualiais pabėgėliais Lietuvoje

Antradienį LGBTQ+ teisių organizacija Tolerantiško jaunimo asociacija (TJA) paskelbė viešą kreipimąsi, kuriame šalies institucijas paragino atsižvelgti ir tinkamai įvertinti šalių, iš kurių atvyko migrantai, teisinį reguliavimą, jeigu tose šalyse galiojo teisinis reguliavimas, kuriuo yra kriminalizuojami tos pačios lyties asmenų lytiniai santykiai ar su priklausymu LGBTQ+ bendruomenei susijusi saviraiška, arba gręsia persekiojimas dėl su LGBTQ+ teisių gynimu susijusios veiklos, ypač - jeigu asmenims gresia laisvės atėmimas, fizinės ar kitokios bausmės.

Jarmo.net koliažas

Jarmo.net

redakcija@jarmo.net

„Laiškai, skambučiai, žinutės ir pagalbos prašymai netgi atskriejo per pažinčių svetaines. Dar niekada nepatyrėme tokio intensyvaus siekio palaikyti ryšį, kuris akivaizdu kyla iš didžiulės baimės, nepasitikėjimo ir abejingu požiūriu jau spėjusių pasižymėti už mūsų migracijos sistemos atstovavimą atsakingų dalyvių. Tačiau kur gali būti pasitikėjimas, kai mes visi viešoje erdvėje matome kokiomis sąlygomis jau keli mėnesiai laikomi keli tūkstančiai asmenų", - teigia TJA pirmininkas Artūras Rudomanskis.

A. Rudomanskis. Justinos Suminaitės nuotr.

TJA kreipimesi Kreipimesi teigiama, kad Tolerantiško jaunimo asociaciją elektroniniu paštu nuolat sulaukia LGBTQ+ bendruomenės narių, šiuo metu esančių pabėgėlių priėmimo ir registracijos centruose, prašymų padėti. Laiškuose migrantai teigia, kad jų gimtojoje šalyje jiems gresia pavojus dėl teisinio persekiojimo, valstybinių ir nevalstybinių (ginkluotų grupuočių ir pan.) subjektų vykdomo susidorojimo grėsmės, fizinių ir brutalių bausmių homoseksualiems asmenims.

Pabėgėlių centruose kilusius neramumus malšino viešojo saugumo pareigūnai | O. Posaškovos/Seimo kanceliarijos nuot.


TJA atkreipia dėmesį, kad į Lietuvą atvykę asmenys gyveno šalyse, kuriose galimai jiems grėsė pavojus dėl jų lytinės tapatybės arba seksualinės orientacijos.

„Tikimės iš Migracijos departamento profesionalių veiksmų indikuojant, kad asmeniui gresia pavojus šalyje, kurioje LGBTQ+ bendruomenės nariai susiduria su smurtu, prievarta ir kitais žmogaus teisių grubiais pažeidimais. 

Pabėgėlių stovykla | vrm.lrv.lt nuotr.


Vien tai, kad šalyje galioja šariato teisė, arba yra kriminalizuojami tos pačios lyties asmenų lytiniai santykiai ar su priklausomybe LGBTQ+ asmenų grupei susijusi saviraiška, arba yra žinoma apie brutalius susidorojimo su LGBTQ+ asmenimis atvejus iš valstybinių ar nevalstybinių, subjektų, yra vienas iš pagrindinių įrodymų, jog LGBTQ+ asmenims, pabėgusiems iš tokios šalies, nėra saugu savo tėvynėje ir juos grąžinus į kilmės šalį gali kilti reali grėsmė jų sveikatai arba gyvybei. Migracijos departamentas turi tinkamai įvertinti šalių, iš kurių pabėgo LGBTQ+ migrantai, teisinę, politinę, kultūrinę ir socialinę aplinką", - teigia LGBTQ+ teisių organizacijos Lietuvoje atstovai.

Stovykla aptverta tvora | Jarmo.net šaltinio nuotr.


TJA Migracijos departamentą taip pat neatskleisti LGBTQ+ asmenų, patekusių į Lietuvos Respublikos teritoriją, duomenų šalims, kuriose jie gyveno, jeigu tose šalyse galiojo teisinis reguliavimas, kuriuo yra kriminalizuojami tos pačios lyties asmenų lytiniai santykiai ar su priklausymu LGBTQ+ bendruomenei susijusi saviraiška, arba gręsia persekiojimas dėl su LGBTQ+ teisių gynimu susijusios veiklos, ypač - jeigu asmenims gresia laisvės atėmimas, fizinės ar kitokios bausmės.
Naujesnė Senesni