Verslas išreiškė paramą LGBTQ+ bendruomenei ir partnerystei Lietuvoje

„Danske Bank“, kartu su kitomis didelėmis bendrovėmis nusprendė išreikšti vieningą palaikymą partnerystės reglamentavimui Lietuvoje.

„Kauno Pride" akimirka" P.Ramono nuotr.


Jarmo.net

redakcija@jarmo.net

„Partnerystės reglamentavimo klausimas kyla jau pastaruosius 20 metų, tad tikime, kad ilgiau delsti nebegalima, o tiek tų pačių, tiek skirtingų lyčių poros turi turėti įstatymais nustatytą teisę į partnerystę. Šia iniciatyva reiškiame tvirtą palaikymą civilinės partnerystės reglamentavimo idėjai ir jos įgyvendinimui Lietuvoje bei išsakome poziciją, kuri verslo atstovų lyg šiol galbūt nebuvo taip aiškiai reiškiama“, – teigė „Danske Bank“ Verslo operacijų rizikos valdymo vadovas ir Vaivorykštės iniciatyvinės grupės „Danske Bank“ Lietuvoje įkūrėjas Kęstas Nugaris, rašo kauno.diena.lt


Socialiniuose tinkluose antradienį finansų įmonė kartu su kitomis kompanijomis pasidalijo video įrašu, kuriame pareiškė paramą LGBT+ bendruomenei. Juose pasisakoma už žmonių lygiateisiškumą nepaisant jų seksualinės orientacijos. Skelbiama, kad prie „Danske Bank“ iniciatyvos prisijungė ir tokios kompanijos kaip „Vinted“, „Telia“, „Nasdaq“, „Moody‘s“, „Thermo Fisher Scientific“.

„Danske bank" skelbia: „Prieš pusmetį, minėdami Tarptautinę dieną prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją, Lukiškių aikštėje kvietėme atkreipti dėmesį į įvairovės ir įtraukties svarbą šalies darbovietėse ir pačioje visuomenėje.

Vos prieš kelias dienas transliavome renginį „Inclusion Day‘21“, kuriame pranešimus įvairovės ir įtraukties temomis skaitė bei palaikymą LGBT+ bendruomenei reiškė šalies verslo atstovai, visuomenininkai ir menininkai.

Na, o šiandien kviečiame ne tik stebėti ar klausytis, tačiau kartu žengti svarbų žingsnį, užtikrinant pagarbą bei lygias galimybes visoms šeimoms".

Įvairovės valdymo ekspertė Vilma Gabrieliūtė pabrėžė, kad tai, jog didieji šalies darbdaviai imasi praktinių veiksmų įvairovės užtikrinime organizacijose ir apie tai komunikuoja viešai, yra itin svarbu ir atskleidžia, kad įmonės yra įsipareigojusios įgyvendinti lygių galimybių principus bei suvokia, kokią žalą daro lyčių nelygybė, homofobija, ksenofobija ir kitos išankstinės nuostatos.

Darbdavių veiksmai įvairovės srityje, įvairių tyrimų duomenimis, prisideda ne tik prie socialinės nelygybės mažinimo visuomenėje, bet ir lemia pačių darbuotojų geresnę savijautą bei lojalumą organizacijai. Organizacijos, palaikančios įvairovę, siunčia aiškią žinutę savo darbuotojams, kad čia kiekvienas žmogus gali būti savimi, o įvairios šeimos formos yra vertinamos“, – kalbėjo V. Gabrieliūtė.

K. Nugario teigimu, visi „Danske Bank“ darbuotojai žino, kad organizacijoje ugdoma įvairialypė ir įtrauki vidinė kultūra, puoselėjamas bendrumo jausmas ir sudaromos lygios galimybės visiems kolegoms, nepaisant jų rasės, tautybės, lyties, seksualinės orientacijos, religijos ar pažiūrų.

„Net jei greitu metu nepasieksime partnerystės reglamentavimo šalyje, toliau skatinsime aktyvią diskusiją ir reikšime palaikymą partnerystės institutui. Taip pat sieksime užtikrinti pagarbą bei lygias galimybes įvairių formų šeimoms“, – kalbėjo K. Nugaris.

Įgyvendindamas socialinės atsakomybės veiksmus „Danske Bank“ didžiausią dėmesį skiria įvairovės ir įtraukties (angl. diversity & inclusion) bei emocinės gerovės klausimams, tad ir toliau kartu su partneriais žada kelti darbuotojams ir visuomenei aktualius klausimus.

Viešai skelbiamame vaizdo klipe ir akimirkos iš lapkričio 17 d. tiesiogiai transliuoto renginio „Inclusion Day‘21“, kuriame pranešimus įvairovės ir įtraukties temomis skaitė ir palaikymą LGBT+ bendruomenei išreiškė šalies verslo atstovai, visuomenininkai ir menininkai. Renginyje dalyvavo Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje ir Lietuvos žmogaus teisių centro atstovai, menininkių duetas Agnietė Lisičkinaitė ir Greta Grinevičiūtė, „Danske Bank“ Lietuvoje, „Thermo Fisher Scientific“, „Telia“, „Moody's“, „Nasdaq“ atstovai.
Naujesnė Senesni