F. Ozono filmas „Peteris fon Kantas“ – meilės laiškas kinui ir R. W. Fassbinderiui

Šių metų lapkritį prancūzų režisierius François Ozonas mini savo 55 metų jubiliejų. Švenčiant kino kūrėjo gimtadienį, nuo lapkričio 25 d. kino teatruose išeina naujausias jo filmas „Peteris fon Kantas“ („Peter von Kant“, 2022), kuris buvo pristatytas Berlyno, San Sebastiano ir kituose svarbiuose kino festivaliuose, rašoma pranešime spaudai.

Stop kadras


jarmo.net 

redakcija@jarmo.net

Juostoje prancūzų režisierius atiduoda duoklę vokiečių kino provokatoriui Raineriui Werneriui Fassbinderiui, pateikdamas naują – sodrią, pikantišką ir itin stilingą klasika tapusio filmo „Karčios Petros fon Kant ašaros“ („Die bitteren Tränen der Petra von Kant“, 1972 m.) versiją. 

Ryškiomis spalvomis nutapyta teatrališka melodrama vilioja pasinerti į geismo ir grožio spektaklį. 


Žiūrovų, nemačiusių filmo originalo, laukia svaiginanti meilės geometrija ir retro pulsuojanti estetika, o su R. W. Fassbinderio kūryba pažįstami sinefilai išvys dekonstruotą vokiečių kino meistro šedevrą ir pasijus, lyg tuo pat metu žiūrėtų du skirtingus, vienas su kitu flirtuojančius filmus.

Prancūzų režisierius nuo jaunystės žavėjosi R. W. Fassbinderio kūryba. Pripažinimo F. Ozonas sulaukė 2000 m. adaptavęs vokiečių kino kūrėjo pjesę „Vanduo krenta ant degančių akmenų“ („Gouttes d'eau sur pierres brûlantes“). Dabar, po kiek daugiau nei 20 metų, F. Ozonas vėl sugrįžo prie R. W. Fassbinderio kūrybos ir šį kartą perinterpretavo vieną žymiausių jo darbų „Karčios Petros fon Kant ašaros“.

„Fassbinderio kūryba, filosofija ir pasaulio vizija mane visada persekiojo. Jo neįtikėtina kūrybinė energija mane žavi ir išlieka pavyzdžiu, kuriuo vadovaujuosi savo darbe. Seniai norėjau adaptuoti „Karčias Petros fon Kant ašaras“, bet per daug bijojau imtis kultinio filmo“, – teigia režisierius, kuris galutinai priėmė sprendimą pamatęs šiuolaikines teatro adaptacijas, kurios jį paskatino laisviau interpretuoti kūrinį.

F. Ozonas filmo veiksmą iš mados pasaulio perkėlė į kino industriją ir pakeitė pagrindinių veikėjų lytis. Kaip teigė režisierius, jis norėjo pats susitapatinti su kūriniu tiesiogiai. „Todėl istoriją perkėliau į kino pasaulį ir pakeičiau trijų veikėjų lytis. Visada įtariau, kad pati istorija yra užmaskuotas Fassbinderio autoportretas, besisukantis aplink jo romantinius santykius. Tai patvirtino paskutinė jo kompanionė Juliane Lorenz. „Karčiose Petros fon Kant ašarose“ savo nelaimingą romaną su vienu mėgstamiausių aktoriumi Güntheriu Kaufmannu jis pavertė į lesbiečių meilės istoriją tarp mados dizainerės ir jos modelio“, – pasakojo režisierius.

Juostoje vaidina kultinė vokiečių aktorė Hanna Schygulla, kuri pasirodė ir originaliame filme. Šalia jos – garsūs prancūzų aktoriai Isabelle Adjani ir Denis Ménochet, pasirodęs ankstesnėje F. Ozono juostoje „Ačiū Dievui“ („Grâce à Dieu“, 2018). 

„Peteris fon Kantas“ kino teatruose nuo lapkričio 25 d.

Naujesnė Senesni