Sausakimšai salei Taline pristatytas Romo Zabarausko filmas „Rašytojas“

Lapkričio 13 d. vakarą Talino „Juodųjų naktų“ kino festivalyje, Baltijos šalių filmų konkurse įvyko naujausio režisieriaus Romo Zabarausko filmo „Rašytojas“ pasaulinė premjera, rašoma pranešime spaudai. Romantinė drama, pasakojanti apie dviejų šešiasdešimtmečių gyvenimą keičiantį susitikimą Niujorke po sudėtingos tarnystės Sovietų armijoje praėjus dešimtmečiams, sulaukė ypatingo festivalio svečių susidomėjimo. Iš anksto išparduoti visi premjeros bilietai. Sausakimša salė po seanso plojimais pasitiko filmo kūrybinę komandą.

Filmo „Rašytojas“ premjera, ežisierius Romas Zabarauskas| Erlend Štaub nuotr.


jarmo.net 

redakcija@jarmo.net

„Nuoširdžiai visiems dėkoju“, – klausimų ir atsakymų sesijoje kalbėjo filmo režisierius Romas Zabarauskas: „Tai buvo pirmas kartas, kai žiūrėjau šį filmą su publika. Labai džiaugiuosi, kad pavyko jus daug kartų prajuokinti. „Rašytojas“ tikrai nagrinėja daug sudėtingų temų, bet man labai svarbu, kad paveiktume žiūrovą emociškai, todėl tai buvo didžiausias įvertinimas. Ačiū!“

Režisieriui antrino filmo scenarijaus bendraautorius Marc David Jacobs, operatorius Narvydas Naujalis, dailininkė Giedrė Valeišaitė ir prodiuseris Glenn Elliott. Dėl prieš kelias dienas, lapkričio 9 d. pasibaigusio JAV aktorių profsąjungos SAG-AFTRA streiko, į premjerą negalėjo atvykti filmo aktoriai Bruce Ross ir Jamie Day.

Filme „Rašytojas“ plėtojamos temos šiandien įgauna dar didesnę svarbą. Istorijos herojai narplioja savo gyvenimo istoriją ir klausia, kiek gyvenime turime laisvės rinktis, o kiek mūsų likimą nulemia politinės ir socialinės aplinkybės. JAV („Dead Heat Pictures“), Vokietijos („Artysta“) ir Lietuvos („Naratyvas“) koprodukcija nufilmuota Niujorko gatvėse ir kino studijoje.

„Rašytoją“ remia Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija ir asociacija LATGA. Filmas finansuotas iš privačių lėšų, pagamintas pritaikius Lietuvos Respublikos pelno mokesčio lengvatą filmų gamybai. Lietuvos kinuose „Rašytojas“ pasirodys 2024 metų vasarą.

Talino „Juodosios naktys“ – A klasės kino festivalis, rengiamas dvidešimt septintą kartą. 2013 m. šio festivalio jaunimo ir vaikų kino dalyje „Just Film“ pristatytas režisieriaus Romo Zabarausko debiutinis ilgo metražo filmas „Streikas“. Tarptautinės sėkmės sulaukęs trečiasis kūrėjo ilgametražis „Advokatas“ (2020) – trilogijos apie vyrų porų santykius skirtingose politinėse aplinkybėse pradžia. Ją užbaigs šią vasarą nufilmuotas trileris „Aktyvistas“, kurio premjera planuojama 2025 metais.
Naujesnė Senesni