Per dvi dienas - į teismą dėl vėliavos išniekinimo ir neapykantos kurstymo prieš žmones dėl seksualinės orientacijos

Vilniaus apylinkės prokuratūra penktadienį pranešė, kad prokuroras kreipėsi į teismą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu, prašydamas pripažinti 25 metų vyrą kaltu dėl valstybės simbolių išniekinimo ir neapykantos kurstymo asmenų grupei dėl jų seksualinės orientacijos.

Baudžiamasis kodeksas  | prokuraturos.lt nuotr.


jarmo.net 

redakcija@jarmo.net

Pranešime rašoma, kad ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 127 str. ir 170 str. 2 d. buvo pradėtas š. m. birželio 16 d., kai policijos pareigūnai prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės pastato vykusiame mitinge sulaikė vyrą. Jaunuolis demonstravo Lietuvos valstybės vėliavą, ant kurios buvo užrašas, galimai kurstantis neapykantą asmenų grupei dėl jų seksualinės orientacijos.

Tyrimo, kurį itin operatyviai atliko Vilniaus AVPK 3-ojo policijos komisariato pareigūnai, duomenimis, niekur nedirbantis 25 metų vyras Vilniuje purškiamais baltos spalvos dažais ant Lietuvos valstybės vėliavos užrašė, įtariama, homoseksualių žmonių grupę įžeidžiantį ir niekinantį užrašą, o vėliau šią vėliavą viešai rodė sostinės centre vykusiame mitinge.

Prokuroras Vilniaus miesto apylinkės teismo prašo vyrui skirti subendrintą 1 metų laisvės apribojimo bausmę. Įvertinęs tai, kad ikiteisminio tyrimo metu jaunuolis pripažino savo kaltę, neprieštaravo, kad procesas būtų baigtas teismo baudžiamuoju įsakymu, prokuroras siūlo jam skirti galutinę 8 mėnesių laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant jį dirbti, mokytis ar būti registruotam Užimtumo tarnyboje bei per 6 mėn. išdirbti 50 val. globos ir rūpybos įstaigose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, nusenusiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

Prokuroras taip pat prašo vyrui skirti baudžiamojo poveikio priemonę – 500 eurų įmoką į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.
Naujesnė Senesni