J. Valaitis. Nausėda, Jūs blogesnis už patį Paksą

Man labai patinka ši nuotrauka - štai priekyje matome Joe Bideną, JAV Prezidentą, savo politikos kryptimi numatantį žmogaus teisių ir laisvių apsaugą. Jis taip stato JAV ateitį. O štai už jo - Jūs, Gitanas Nausėda, Lietuvos prezidentas, įkūnijantis praeitį ir posovietinių šalių, kurios kartais prezidentais išrenka valstybės piliečių negerbiančius veikėjus, padėtį. Joe Bidenas šioje nuotraukoje man simbolizuoja ateitį, todėl jis priekyje. O Jūs - už galo. Nes ten ir lieka praeitis.

NATO nuotr.

Jonas Valaitis, jarmo.net

redakcija@jarmo.net


Dėlioju paskutinius laiško, kurį rašau su dešimtimis kitų žmonių, akcentus ir netrukus jis pasieks prezidentūrą. Bet prieš tai nusprendžiau parašyti viešą laišką asmeniškai nuo savęs. Iš visos širdies.

Beje, panašu, kad Čikagoje atsirado piliečių, kurie Jums žinutes perduoda akis į akį. Ir Jūs galite pasitelkti apsaugos darbuotojus ir suplėšyti plakatus, kuriuose teisybė Jums bado akis, bet istorija nepamirš, kad kol žmonės emigravo, žudėsi, verkė ir gyveno paraštėse dėl neužtikrintų žmogaus teisių, Jūs savo populistiniais pareiškimais mėginote ant to statyti savo braškančios antros kadencijos ateities planus, kurie - visa širdimi linkiu Jums to - sugrius visos Tėvynės labui.

Jūs pažadėjote padaryti viską, kad neužtikrintumėte LGBTQ+ asmenų teisių. Atviru tekstu. Jūs palaikėte Vengriją, kuri savo LGBTQ+ piliečius prilygino propagandai. Jūs pažadėjote nepasirašyti Partnerystės įstatymo Lietuvoje, nes, Jūsų žodžiais, tos pačios lyties poros nėra šeima.

Gana.

Man jūs nenurodinėsite, kas yra mano šeima. Jūs nesate joks Dievas ir Tėvas, ar Šventoji dvasia, kad primestumėte savo imbiciliškai suvokiamo pasaulio tvarką.

Jūs laisvas kliedėti, bet nesate laisvas skaudinti kitų žmonių. Savo žodžiais ir darbais Jūs peržengėte bet kokias raudonas ribas, kokias tik galėjote.

Mano akimis, jūs esate pats prasčiausias prezidentas visoje Lietuvos istorijoje. Blogesnis net už tą Paksą, vadinama politiniu lavonu, šiuo metu mėginančiu prisikelti (tik šūdas gaunasi, nes lavono niekaip neatgaivinsi). Tą bent išnešė iš prezidentūros ir vargo neliko, ir jis nebegalėjo kenkti šiai valstybei.

O jūs dabar prezidentūroje tūnote ir kaip kandis mėginate jau ilgą laiką ėsti demokratijos ir laisvės pamatus.

Prezidente, demokratija nėra apie tai, kai šalies vadovas sveikina VSD pažymose figūruojančių veikėjų organizuojamus susibėgimus. Demokratija nėra apie pažadus neįgyventi vienos ar kitos visuomenės grupės teises vien dėl to, nes to reikalauja visokie alchašai, mėtantys į pareigūnus plytgalius.

Jūs esate prezidentas, kuris pats nesuvokia, ką daro, bet už tai Jums atleisti neverta, nes valstybę Jūs pavertėte savo paties kvailumo įkaite. Jūs, prižadėjęs būti vienijančia jėga, lyg mačete nukirtote LGBTQ+ žmonių grupę nuo likusios visuomenės dalies ir mus dar labiau demonizavote.

Aš tikrai nuoširdžiai linkiu šiai valstybei klestėjimo. Plano, kaip susigrąžinti dėl neužtikrintų žmogaus teisių iš Lietuvos išvykusius piliečius. Ir tame plane Jūsų nėra.

Tokie kaip Jūs esate rakštis demokratijose, gerbiančiose visus žmones nepaisant jų tapatybės.

Nes visos demokratiškos valstybės, gerbiančios žmogaus teises ir laisves, pakyla. Žmonės į jas grįžta. Ekonomika kyla. Čia visuomenė stato savo ateitį. Ir iš visų nedemokratiškų valstybių, niekinančių vienas ar kitas visuomenės grupes, žmonės bėga, tokių valstybių ekonomikos laikosi ant Rusijos ar kitų autoritarinių valstybių pinigų spenio, lemiančio politinę priklausomybę.

Nausėda, Jūs blogesnis už patį Paksą dėl to, nes pastarasis nesugebėjo padaryti tiek žalos, kiek šiai valstybei padarėte Jūs.

Ir iš esmės šiame tekste keiksmažodžių nėra tik dėl to, nes gerbiu savo skaitytojus, bet ne Jus.

O dabar laukite mūsų visų bendro laiško.

Atsakymo, kad jis gautas, iš prezidentūros kanceliarijos mums nepakaks. Reikės daugiau pasiaiškinti.

P.S. žodis „prezidentas" iš mažosios raidės rašomas ne atsitiktinai. Mintį tikriausiai suprasite arba ją paaiškins Jūsų patarėjai.


Rubrikoje „Pozicija" skelbiamos autorių įžvalgos ir nuomonės. Turite ką pasakyti? Rašykite e. p. redakcija@jarmo.net
Naujesnė Senesni