Miestas ne tavo, o mūsų visų

Pateikiame Žygimanto Menčenkovo kalbą, pasakytą „Kaunas Pride" mitinge šeštadienį.

Žygimantas Menčenkovas | Gabrieliaus Jauniškio nuotr.


Jarmo.net

redakcija@jarmo.net


„Mes nugalėjom!

Šiandien mes esame didingo įvykio dalyviai. Įvykio, kuris neabejotinai įeis į Kauno miesto istoriją ir pakeis miesto judėjimo kryptį. Siekis ir kova dėl teisės eiti Laisvės alėja įnešė daugiau spalvų į išbalintą miesto gyvenimą. Kiekvienas mūsų žingsnis Laisvės alėja yra pergalė prieš neapykantą, baimę, priešiškumą ir bandymus nutildyti mūsų egzistenciją. Savo nusiteikimu ir žingsniais įtvirtinome meilę, laisvę, lygybę ir mūsų troškimą būti pripažintiems. Kiekvienas čia, Kaune, esame solidarumo ir rūpesčio revoliucijos didvyriai!

Per savo trumpą gyvenimą sutikau daug puikių kauniečių. Iš tiesų, kauniečiai yra nuostabūs žmonės. Nors norėtų mus įtikinti Visvaldas, jog yra kitaip, bandydamas mūsų akyse mus, kauniečius, paversti savęs ir kitų neapykantos pasekėjais.
 
Visvaldas sako, kad bendrauja su miestiečiais, bet iš tikrųjų nuo miestiečių bėga.
 
Sako, kad jam svarbios bendruomenės, bet iš tiesų bendruomenės aktyvistes tampo po teismus.

Sako, kad mes skleidžiam smarvę, bet iš tikrųjų dvokas eina nuo jo žodžių.
 
Sako, kad mes visi esame prieš jį lygus, bet tik kaip statistai ir dekoracijos filme, kuris skirtas Visvaldo asmeniniam grožėjimuisi.
 
Ir tai tik dalis visvaldybės išreikštų minčių, kurie nupurto lyg šaltis pereitų per kūną. Visvaldas Kauną pavertė savo žaidimų aikštele. Ten kur biznis, žalia šviesa. Ten kur miestietis, bandantis kurti savo miestą, raudona šviesa. Taip ir su Laisvės alėja. Visvaldas pardavė Laisvės alėją. Biznis ir pinigai tapo svarbesni už pilietinę teisę ir mūsų orumą žengti Laisvės alėja.
 
Miestas nėra tik įgeidžių, norų ir pasivažinėjimo nuosavu Porche aikštelė. Miestas negali būti pritaikytas tik Visvaldui. Miestas yra apie mus, miestiečius. Miestas yra mūsų didžiausių svajonių išsipildymo ir kūrybos su kitais erdvė. Erdvė, kurioje kuriame bendruomenes ir padedame vienas kitam. Miestas tai ne trinkelės, o žmonės. Tuo pačiu ir mes, LGBTQ+ bendruomenės nariai.
 
Tad drąsiai noriu pareikšti! Visvaldai!

Tu ne žmonių meras!

Tu ne mūsų meras!

Miestas ne tavo, o mūsų visų!

Už solidarumą ir mūsų visų Kauną!"
Naujesnė Senesni