Prancūzijoje už kurstymą diskriminuoti homoseksualus teisiamas Šeimos tarybos pirmininkas

Spalio 1 d. vyksta Paryžiaus 17-ojo administracinio teismo posėdis, kuriame bus teisiamas Šeimos tarybos pirmininkas Žanas-Mari Miuleris (Jean-Marie Muller) dėl savo pasisakymo 2018 m. agentūrai AFP. 

Asociatyvi Tingey Injury Law Firm/Unsplash nuotr.

Valdas Gabrys, jarmo.net

redakcija@jarmo.net

Interviu kalbėdamas apie homoseksualių porų galimybę įsivaikinti, pirmininkas pareiškė: „Mes neturime nieko prieš tos pačios lyties poras, tačiau kol bus jaunų, stabilių šeimų, kuriose yra tėvas ir motina, pirmenybę teiksime joms“.

Remdamosi draudimu viešai kurstyti diskriminuoti žmonių grupę dėl jos lytinės orientacijos, asociacijos „STOP homophobie“ ir „Mousse et Adheos“ pateikė skundą. Už tokio tipo nusikaltimus gali būti skiriama laisvės atėmimo bausmė iki 1 metų ir 45 tūkst. eurų bauda.

Pasak asociacijų advokatės Ėtien Dezulier (Etienne Deshoulières) „2013 m. įsigaliojus santuokos visiems įstatymui homoseksualai įsivaikinimo srityje turi tokias pat teises kaip ir heteroseksualai. Tačiau realybė šioje srityje yra kitokia. Homoseksualai tebėra diskriminuojami įvaikinimo procedūrų metu. O Žano-Mari Miulerio pasisakymai yra institucionalizuotos homofobijos, kurios įstatymu nepavyko išgyvendinti, atspindys“.
Naujesnė Senesni