Dėl Rusijos agresijos Ukrainoje Seimas renkasi į neeilinę sesiją

Rusijai pradėjus brutualią ataką prieš Ukrainą, Europos Sąjunga svarsto naujas sankcijas, o taip pat pašalinti Rusiją ir iš tarptautinio bendardarbiavimo arenos.

Dėl įvykių Ukrainoje Seimas renkasi į neeilinę sesiją | Stop kadras ir Seimo kanceliarijos/O. Posaškovos nuotr.


jarmo.net 

redakcija@jarmo.net

Skelbiama neeilinė sesija

Seimo valdyba patvirtino, kad dėl Rusijos agresijos Ukrainoje, atsižvelgiant į gautą G. Nausėdos dekretą, ketvirtadienį šaukiama neeilinė parlamento sesija.

Seimo posėdžio pradžia – 17 valanda. Jo metu bus apsispręsta dėl nepaprastosios padėties įvedimo. Posėdžiui taip pat teikiama rezoliucija dėl palaikymo Ukrainai Rusijos agresijos akivaizdoje.

„Manau, kad Seimas, apsvarstęs nepaprastosios padėties Lietuvoje klausimą, taip pat išsakytų savo vertinimą ir palaikymą Ukrainai, kaip ir kaimyninių valstybių parlamentai“, – Seimo valdybos posėdžio metu sakė Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Seimo kanceliarijos/O. Posaškovos nuotr.


Prezidentas pasirašė dekretą dėl nepaprastosios padėties paskelbimo

Prezidentas G. Nausėda ketvirtadienį pasirašė dekretą dėl nepaprastosios padėties paskelbimo Lietuvoje. 

Nepaprastoji padėtis šalyje įvedama dėl Rusijos Federacijos veiksmų, kurie kelia grėsmę pirmaeiliams Lietuvos Respublikos nacionalinio saugumo interesams, be kita ko, susijusiems su patikima valstybės sienos, sudarančios ir Europos Sąjungos išorinės sienos dalį, kontrole ir apsauga, teigia G. Nausėda.

Prezidentūros pranešime spaudai teigiama, kad nepaprastosios padėties įvedimo tikslas – pašalinti grėsmę visuomenės rimčiai užtikrinant už visuomenės saugumą ir viešąją tvarką atsakingų institucijų ir tarnybų veiklą operatyviai reaguojant į galimus neramumus ir galimas provokacijas, susijusias su Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos teritorijose sutelktomis didelio masto karinėmis pajėgomis.

Šiuo dekretu Prezidentas šaukia neeilinę Lietuvos Respublikos Seimo sesiją, kuri turi prasidėti ne vėliau kaip per 24 valandas nuo šio dekreto paskelbimo ir teikia Seimui tvirtinti neeilinės Seimo sesijos metu šiuo dekretu paskelbtą sprendimą dėl nepaprastosios padėties įvedimo.

Dekretu nepaprastoji padėtis visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje įvedama laikotarpiu nuo 2022 m. vasario 24 d. 13 valandų 00 minučių iki 2022 m. kovo 10 d. 24 valandos 00 minučių.

Mums rūpi, kad skaitytojus pasiektų kokybiškas turinys, todėl stengiamės užtikrinti sklandžią teksto kalbą ir faktų patikimumą. Pastebėję neatitikimus ar klaidas apie tai mums galite pranešti e. p. redakcija@jarmo.net
Naujesnė Senesni