Nutekėjo slaptas laiškas: Rusija galimai sudarė LGBTQ+ aktyvistų, kuriuos nužudys arba įkalins po invazijos į Ukrainą, sąrašą

Rusijos valdžios struktūros galimai sudarė sąrašą žurnalistų ir LGBTQ+ teisių aktyvistų, prieš kuriuos planuojama taikyti represines priemones po įsiveržimo į Ukrainą.

Rusijos valdžios struktūros pagarsėjusios žiaurumu prieš pilietinę visuomenę | Valery Tenevoy/unsplash.com nuotr.


jarmo.net 

redakcija@jarmo.net

Nutekėjo slaptas laiškas

Portalas gaytimes.co.uk praneša, kad vasario 20-ąją nutekėjo laiškas, išsiųstas Jungtinių Tautų (JT) vyriausiajai žmogaus teisių komisarei Michellei Bachelet.

Laiške rašoma, kad JAV turi „patikimos informacijos, rodančios, kad Rusijos pajėgos sudaro ukrainiečių taikinių sąrašą, kurie bus nužudyti arba išsiųsti į stovyklas karinės okupacijos atveju, tarp jų žurnalistai, aktyvistai" ir LGBTQ+ teisių gynėjai.

Skelbiama, kad laišką pasirašo JAV atstovė prie JT Europos biuro Bathsheba Nell Crocker. 

Laiške pabrėžiama, kad Ukrainoje itin pažeidžiami karo atveju taptų tokios gyventojų grupės kaip etninės mažumos arba LGBTQ+ asmenys. 

Laiškui nutekėjus, Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas jo turinį mėgino paneigti. „Tai absoliutus melas. Tai melas. Žinau, kad tai visiškai sugalvota. <..> Tokio sąrašo nėra. Tai yra netikra", – prisiekinėjo jis.

 

Kviečia aukoti NVO

Lietuvos žmogaus teisių centras, kuriam vadovauja Jūrate Juškaitė, kviečia aukoti nevyriausybinėms organizcijoms.

„Prieš kelerius metus darbavomės su „Український Жіночий Фонд / Ukrainian Women's Fund" ir Ukrainos moterų organizacijomis, kurios dirba su šalies viduje perkeltais žmonėmis, kūrė paramos sistemas smurtą kariniuose veiksmuose patyrusioms moterims ir šeimoms, moterų galimybėmis Ukrainos kariuomenėje.
 
Šiandien dalyje miestų, kuriuos veikia šios moterų organizacijos - Dniepre, Zaporožėje, Kijeve - jau griaudėjo sprogimai.

 
Mintimis esame su kolegėmis Ukrainoje ir visais Ukrainos žmonėmis.
 
Grobikiškas suverenios valstybės užpuolimas - negali būti pateisintas jokiais istoriniais išvedžiojimais.

Palaikome Ukrainos žmonės. Tuos Lietuvos gyventojus, kurie gali prisidėti finansiškai, kviečiame aukoti nevyriausybinėms organizacijoms ir taip padėti palengvinti karo padarinius", – ketvirtadienį išplatintame pranešime teigė centro atstovai.


Mums rūpi, kad skaitytojus pasiektų kokybiškas turinys, todėl stengiamės užtikrinti sklandžią teksto kalbą ir faktų patikimumą. Pastebėję neatitikimus ar klaidas apie tai mums galite pranešti e. p. redakcija@jarmo.net
Naujesnė Senesni