Prieš Katare vyksiantį pasaulio čempionatą – perspėjimai LGBTQ+ bendruomenei dėl vaivorykštės vėliavų

Šalia Saudo Arabijos ir Jungtinių Arabų Emyratų esantis Kataras, kurio krantus skalauja Persijos įlankos pakrantė, ruošiasi 2022 metų pasaulio futbolo čempionatui. Tačiau LGBTQ+ asmenys susiduria su šios Artimuosiuose rytuose esančios šalies pareigūnų homofobišku priešiškumu – jie perspėja sporto fanus „nesidemonstruoti“.

Kataro lyderis Al Ansari pareiškė, kad „reklamuoti“ LGBTQ+ bendruomenę Katare – prastas sumanymas | Nuotraukos šaltinis: advocate.com


jarmo.net 

redakcija@jarmo.net

Šiais metais rengiamos vienos didžiausių futbolo sporto varžybų atrodys kitaip ne tik dėl to, nes vyks Artimuosiuose rytuose, bet ir dėl pasirinkto laiko. Paprastai pasaulio futbolo čempionatu sporto gerbėjai mėgaujasi vasarą. Tačiau šiemet dėl Katarą alinančių karščių varžybos yra numatytos lapkričio-gruodžio mėnesiais, o finalinės varžybos planuojamos likus vos kelioms dienoms iki Kalėdų.

Žmogaus teisių aktyvistai į čempionatą žvelgia kritišku žvilgsniu. Anot organizacijos „Amnesty International“ atstovų, pažeidžiamos migrantų grupės buvo įpareigotos už itin mažą atlygį pastatyti čempionatui skirtą modernų stadioną. Žmogaus teisių aktyvistų teigimu, alinančiomis darbo sąlygomis dirbantys žmonės pateko į kone tikrą vergovę, o valstybė neleidžia jiems palikti darbo ar net pakeisti jo sąlygų.

Kataras yra šalia Saubo Arabijos ir Jungtinių Abarų Emyratų | Laros Jameson/pexels.com


Be to, darbuotojai negali išvykti iš šalies ir yra privesti laukti kelis mėnesius mėnesius, kol gaus uždarbį. Visa tai vyksta FIFA panosėje.

Atkreipiamas dėmesys ir į tai, kad Katare homoseksualūs santykiai yra kriminalizuoti, tad į čempionatą pasiryžę keliauti LGBTQ+ sporto fanai itin nerimauja dėl savo saugumo. Žiniasklaidos priemonių darbuotojai baiminasi dėl galimos cenzūros.

Vietoje to, kad išsklaidytų tvyrančias baimes, vyresnysis Kataro lyderis Al Ansari pareiškė, kad „reklamuoti“ LGBTQ+ bendruomenę Katare – prastas sumanymas.

„The Indian Express“ cituoja jo žodžius: „Jeigu gerbėjai iškels vaivorykštės vėliavas ir mes ją iš jų atimsime, tai ne todėl, kad norime įžeisti, o priešingai – siekdami juos apsaugoti. <...> Negaliu atsakyti už visų žmonių elgesį. Ir aš tikrai pasakysiu: „Prašau, šiuo metu tikrai nereikia kelti tos vėliavos“.

A. Ansari žiniasklaidai pareiškė, kad LGBTQ+ bendruomenė turi nesidemonstruoti, o stebėti rungtynes, į kurias atvyks.


Parengta pagal sporf.com informaciją

Mums rūpi, kad skaitytojus pasiektų kokybiškas turinys, todėl stengiamės užtikrinti sklandžią teksto kalbą ir faktų patikimumą. Pastebėję neatitikimus ar klaidas apie tai mums galite pranešti e. p. redakcija@jarmo.net
Naujesnė Senesni