Grupė europarlamentarų kreipėsi į Lietuvos valstybės vadovus: ragina priimti partnerystės įstatymą

Europos Parlamento LGBTI teisių intergrupė laišku kreipėsi į Lietuvos valstybės vadovus bei Seimo frakcijų seniūnus, ragindama priimti partnerystės įstatymą. 

Ingrida Šimonytė, Gitanas Nausėda ir Viktorija Čmilytė-Nielsen | Seimo kanceliarijos nuotr.


manoteises.lt

info@manoteises.lt

Laišką pasirašė 33 intergrupės nariai, trys Europos Parlamento Pirmininkės pavaduotojai Katarina Barley, Michalas Šimečka, Dimitrios Papadimoulis bei kiti parlamento nariai. Laiškas išsiųstas Prezidentui Gitanui Nausėdai, Seimo Pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen, Ministrei Pirmininkei Ingridai Šimonytei, pirmajam Seimo Pirmininkės pavaduotojui Jurgiui Razmai, ministrams Gabrieliui Landsbergiui ir Evelinai Dobrovolskai bei visų Seimo frakcijų seniūnams

„Mes dar kartą matome Europoje vykstantį karą – karą, kurį sukėlė agresyvūs ir neteisėti rusijos kariniai veiksmai Ukrainoje, dėl kurio milijonai žmonių buvo priversti bėgti, patirti smurtą ir karo nusikaltimus, kovodami už savo teisę gyventi laisvėje. Tai yra būtent tai, už ką kovoja ir visa Europa, o rusija ir putino veiksmai kelia grėsmę mūsų visų vertybėms. Pabrėžtina, kad ši teisė gyventi laisvėje reiškia ne tik fizinę teisę gyventi be smurto, bet taip pat ir teisę gyventi europietišką gyvenimo būdą – tokį, kuriame teisingumas, lygybė ir tolerancija yra pagrindiniai visuomenės ramsčiai, kuriame įvairovė yra ne tik toleruojama, bet ir priimama, kurioje „Susivieniję įvairovėje“ yra ne tik skambus šūkis“, – rašoma laiške.

Anot Europos Parlamento narių, LGBTIQ asmenų žmogaus teisės ilgą laiką buvo naudojamos siekiant priešintis šioms vertybėms: dėl žinių stokos, dezinformacijos, melagienų ir neapykantos kampanijų, LGBTIQ žmogaus teisės dažnai tampa skaldančios retorikos ir atviros neapykantos taikiniu. „Partnerystės įstatymo projektas gali simbolizuoti tam tikrą pokytį ir perėjimą prie atvirumo ir priėmimo. Tai gali tapti sveikesnės, laimingesnės visuomenės receptu ir aiškiu Lietuvos pozicionavimu kaip šalies, pasirinkusios būti progresyvaus, laisvo ir demokratiško pasaulio dalimi“, – teigia laišką pasirašę Europos Parlamento nariai.

Laišką pasirašė ir Europos Parlamento narys iš Lietuvos Petras Auštrevičius. Priimti partnerystės įstatymą Lietuvos politikai įsipareigojo dar 2000 m. priimtame Civiliniame kodekse.

Su laišku susipažinti galima čia.

Mums rūpi, kad skaitytojus pasiektų kokybiškas turinys, todėl stengiamės užtikrinti sklandžią teksto kalbą ir faktų patikimumą. Pastebėję neatitikimus ar klaidas apie tai mums galite pranešti e. p. redakcija@jarmo.net
Naujesnė Senesni