Vaivorykštės spalvų kepurė chuliganui tapo tarsi raudona skraistė buliui: Kalvarijų gatvėje vyriškis nusitaikė į 15-metę ir jos močiutę

Vaivorykštės spalvos dažnai siejamos su palaikymu LGBTQ+ bendruomenei. Tačiau spalvotus rūbus dėvintys žmonės Lietuvoje gali tapti išpuolių taikiniais, sako Vilniuje chuligano aprėktos 15-metės motina.

Vilnietė teigia, kad ryškesnius aksesuarus dėvintys paaugliai Vilniaus gatvėse nėra saugūs | Asociatyvi etsy.com nuotr.


jarmo.net 

redakcija@jarmo.net

Socialiniuose tinkuose Vilniuje gyvenanti moteris pasidalijo šokiruojančia istorija apie vyriškį, kuris gatvėje mėgino užpulti jos dukrą, einančią kartu su močiute, bei ėmė plūstis necenzūriniais žodžiais.

15-metė jos dukra dėvėjo vaivorykštės spalvų kepurę. Būtent tai, anot vilnietės, ir sukėlė didžiausią agresyvaus chuligano įtūžį.

Jarmo.net susisiekus su įrašo autore, ji plačiau papasakojo apie įvykį, tačiau nepanoro likti įvardyta.

Anot jos, pirmadienį, maždaug 11 val. 30 min. Vilniuje, Kalvarijų gatvėje jos dukra ir močiutė, žingsniuodamos gatve, netikėtai išgirdo vyro šūksnius. Pastarasis šūkavo padrikus žodžius, pavyzdžiui: „kepurė“, „s*ka bl*t k*rvos“. 

„Matėsi, jog asmuo įsitempęs, įsiaudrinęs, net dreba“, – tikino vilnietė. 

Tiesa, chuliganas šalia paauglės ir jos močiutės nesiartino, nes jį ramino ir bandė laikyti kartu su juo laiką leidęs asmuo.  

Pasak pašnekovės, vyriškis visą laiką akcentavo, kad pyktį lieja dėl kepurės.

„Aiškiai buvo girdimas žodis „kepurė“ ir tirada keiksmažodžių. Nebuvo girdėti tiesioginių frazių apie LGBTQ+ (nebuvo girdėti, nes dukra su mama nenustojo ėję). Bet mes juk suprantame, jog ne kepurės forma iššaukė tokią reakciją“, – įsitikinusi vilnietė. 

Ji tikino, kad incidentas nutiko šalia autobusų stovėjimo stotelės, kurioje buvo žmonių. Į policiją niekas nesikreipė. „Nemalonu, mama su dukra pasijautė nejaukiai, galiu pasakyti, kad išsigando, bet nestojo, nesiaiškino, nekvietė pareigūnų“, – portalui jarmo.net tikino ji. 

Pašnekovė tikino, kad šią istoriją paskelbti viešojoje erdvėje nusprendė todėl, nes siekia sugėdinti neapykantos kupiną visuomenės dalį. „Jie yra tiek agresyvūs ir pikti, jog net nežiūri, vaikas ar senolis. Spalvota kepuraitė jiems kaip raudona skraistė buliui. Taip pat man kaip mamai pasidarė išties nejauku. O jei dukra būtų viena? O jei to žmogaus niekas nebūtų sustabdęs? Kaip būtų baigęsi? O juk tokį jausmą LGBTQ+ žmonės ir jų mamos išgyvena kas dieną... Visuomenę būtina šviesti, būtina ugdyti toleranciją. Taip pat norėjosi įspėti vaikų turinčius tėvus ir mamas, jog spalvoti rūbai, aksesuarai yra stigmatizuojami – nelaimė gali laukti lygioje vietoje tik dėl dėvimų spalvų“, – teigė ji. 

Paskelbtame „Facebook“ įraše vilnietė tikino negalinti atsistebėti tokiu įvykiu. „Jūs man pasakykit, kokių reikia turėti traumų ar kokiu reikia būti šūdo gabalu, kad pamačius vaivorykštę šitaip pasiust?

Ir ant ko? Ant nepilnametės mergaitės?

Kas žmonėm yra blogai su ta vaivorykšte?

Gal nudažykim ir dangų juodai, kai ji pasirodo?

Taip, gyvenu tolerantiškoje šeimoje ir vaiką auklėju taip pat.

Taip, mes palaikome LGBT bendruomenę, bet ir tiek. Aš turiu vyrą, o dukra - draugą (jei jau kam labai įdomu). Tad palaikyti ir toleruoti galima nebūtinai tik pačiam būnant kitokiu.

Bet ta spalvota kepurė čia prie ko?!

Na, aptarėm namie, kad visuomenė dar yra neišsigydžiusi savo post sovietinių traumų, o 15 metų mergaitei su vaivorykšte Vilniaus gatvėse dar nesaugu. Dėl nesveikų (traumuotų) žmonių kepuraitė keliaus į lentyną.

Sunku įsivaizduoti, ką jaučia tėvai, turintys tikrai „kitokius“ vaikus, kokioje baimėje jie gyvena. Linkiu stiprybės ir kantrybės“, – rašė ji. 

Mums rūpi, kad skaitytojus pasiektų kokybiškas turinys, todėl stengiamės užtikrinti sklandžią teksto kalbą ir faktų patikimumą. Pastebėję neatitikimus ar klaidas apie tai mums galite pranešti e. p. redakcija@jarmo.net

redakcija@jarmo.net
Naujesnė Senesni