Norkienė ir Širinskienė siūlo idėją – „artimą ryšį“ įteisinti susitarimu

Lietuvos regionų frakcijos atstovė Agnė Širinskienė ir „valstietė“ Aušrinė Norkienė pasiūlė Civiliniame kodekse numatyti, kad „artimas ryšys“ turėtų būti įteisintas tarpusavio susitarimu.

Aušrinė Norkienė ir Agnė Širinskienė | Jarmo.net koliažas (lrs.lt nuotr.)


jarmo.net

redakcija@jarmo.net

Siūlymą Civiliniame kodekse numatyti „artimo ryšio“ sąvoką prieš kurį laiką registravo Seimo narys Paulius Saudargas. Taip politikas siekia, kad Seimas nepriimtų Civilinės sąjungos įstatymo, kuriuo valstybė pripažintų tiek skirtingų, tiek tos pačios lyties porų santykius žmonėms nesusituokus.

Žmogaus teisių aktyvistai ne kartą yra pasisakę, kad „artimo ryšio“ sąvoka praktiškai nieko neišspręs.

Nepaisant to, dalis Civilinės sąjungos įstatymo kritikų mėgina minėtą sąvoką įteisinti.

„Siūloma, kad bendro gyvenimo susitarimo sudarymo atveju artimaisiais būtų pripažįstami tik tie asmenys, kurie abu yra sudarę tarpusavio susitarimą ir jame nurodę, kad jie laiko vienas kitą artimaisiais“,– savo įregistruotą pasiūlymą Civilinio kodekso pataisų projektui argumentuoja A. Širinskienė ir A. Norkienė, skelbia ELTA.

Jarmo.net primena, kad Seimo narė A. Širinskienė rudenį pasiūlė Seimui išbraukti iš darbų programos Civilinės sąjungos įstatymo projektą. Politikė aiškina, kad esą šį klausimą svarstyti ne laikas, nes Lietuvoje kilo kainų ir energetikos krizė. Pavasarį ji parlamentarams taip pat siūlė pašalinti iš pavasario sesijos darbų programos Partnerystės įstatymą, tačiau Seimas tokiam siūlymui nepritarė. 
Naujesnė Senesni