JAV sportininkas Andy Hall įkūrė sportinės aprangos ženklą, siekdamas padidinti LGBTQ+ bendruomenės matomumą.
![]() |
Apie savo seksualinę tapatybę Andy Hall pirmą kartą prabilo dar studijuodamas pirmame kurse |
jarmo.net
redakcija@jarmo.net
A. Hall atrado būdą, kaip ne tik išlikti sporto pasaulyje, bet ir į jį įnešti daugiau LGBTQ+ bendruomenės matomumo, rašo „Out Sports“.
Sukūręs sportinės aprangos liniją „&NDY“, vaikinas sako, kad skatina LGBTQ+ žmones gyventi atvirai.
„Siekiu padrąsinti LGBTQ+ žmones, kurie sportuoja, ir padėti jiems būti labiau matomiems aktyvaus laisvalaikio erdvėse“, – teigia A. Hall.
Idėja sportininko galvoje kilo paprastai – jam norėjosi, kad sporto salėje būtų galima atpažinti bendraminčius. Aprangos dizainas subtiliai perteikia palaikymą: švelnios vaivorykštės detalės, prigludusios formos,.
A. Hall pasakoja, jog ryžtis įgyvendinti šią idėją paskatino jo vaikinas, pats užsiimantis verslu.
Nors sportininkas studijavo tarptautinius santykius ir su mada ar drabužių kūrimu neturėjo nieko bendra, jis nusprendė palikti ankstesnį darbą ir visą dėmesį skirti „&NDY“ plėtrai.
„Tarsi skrendu lėktuvu, kurį dar tik konstruoju“, – šypsosi jis.
Sportas vaikino gyvenime – nuolatinis palydovas: jis bėgioja trumpuosius nuotolius, žaidžia futbolą, užsiima skvošu.
Vidurinėje mokykloje su futbolo komanda A. Hall du kartus laimėjo Pensilvanijos valstijos čempionatą, o jo skvošo komanda buvo patekusi į šalies finalines varžybas.
Tačiau koledže jam teko priimti sudėtingą sprendimą – dėl pasikartojančių smegenų sutrenkimų A. Hall turėjo atsisakyti futbolo.
„Futbolas buvo tapęs mano tapatybės dalimi. – sako jis. – Bet supratau, kad turiu arba rasti kitą ryšį su sportu, arba visiškai atsitraukti“.
Tuomet pasirinkimu tapo lengvoji atletika – Kenyon koledže jis bėgo 100 ir 200 metrų distancijas bei dalyvavo estafetėse.
Apie savo seksualinę tapatybę A. Hall pirmą kartą prabilo dar studijuodamas pirmame kurse. Pirmieji apie tai sužinoję – artimiausi žmonės. Trečiaisiais studijų metais vaikinas jau sportavo neslėpdamas savo tapatybės nuo aplinkinių. Tačiau, kaip ir daugelis kitų LGBTQ+ sportininkų, jis jautė, kad sporto salės ir komandos aplinka tebėra stipriai heteronormatyvi.
„Nebuvo taip, kad tai keltų problemų, tačiau apie tai tiesiog nekalbėta. Kolektyvai, treniruotės, persirengimo kambariai – viskas persmelkta heteroseksualumo atmosferos. Net atsivėrusį žmogų tokia aplinka gali gąsdinti“, – pripažįsta jis.
Būtent šis nejaukus jausmas ir paskatino vaikiną kurti aprangą, kuri padėtų žmonėms jaustis priimtiems.