Seimo nariams nusibodo įžeidimai iš kolegų lūpų - kvies diskutuoti kitaip

Nepagarbi, neapykantos kupina kalba, nukreipta į kitus žmones, įkyrėjo ir kai kuriems Seimo nariams, kurių kolegų pasisakymai nustebina net ir visko girdėjusius. „Darbas Seime yra ne lezbi šou ir ne homoseksualų pageidavimų koncerto tenkinimas", - praėjusiais metais perliukų pažėrė buvęs Biržų rajono meras, Seimo narys.

Valdemaro Valkiūno pasisakymai praėjusiais metais atėmė žadą | Stop kadrasSeimo Smurto ir savižudybių prevencijos komisijos nariai pasirengę kreiptis į savo kolegas, kad įžeidžių pasisakymų Seime būtų kuo mažiau.

„Pradėkime nuo aplinkos, kurioje esame. Mes, Seimo Smurto ir savižudybių prevencijos komisijos nariai, savo ruožtu kreipiamės į kolegas Seimo narius klausdami, ar tikrai negalime pasiekti, kad Lietuvos Respublikos Seime būtų laikomasi pagarbaus bendravimo ir kiekvienas žmogus jame jaustųsi saugus ir orus? Tai ne tik keistų visuomenės požiūrį į Parlamentą, bet ir padėtų mums, Seimo nariams, dirbti konstruktyviau ir priimti geriausius sprendimus", - rašoma Komisijos antradienį išplatintame pranešime spaudai.

Jame pažymima, kad prasidedant Seimo pavasario sesijai Komisijos nariai pristatys kreipimąsi tiek į kolegas Seime, tiek į visus Lietuvos žmones.

„Išmokome virusus sustabdyti kruopščiai plaudami rankas, jas dezinfekuodami, prireikus naudodami kitas apsaugos priemones. Kur kas aplaidžiau elgiamės su agresijos, neapykantos, nepagarbos, empatijos trūkumo virusu. Esame įsitikinę, kad ir čia padėtų aiškios taisyklės, kurios yra tikrojo dialogo higienos pagrindas. Neabejojame, jeigu pasikeistų mūsų bendravimo įpročiai, diskutuotume geranoriškai, atvira širdimi, būtume rūpestingi ir empatiški vienas kitam, norėdami atrasti geriausią sprendimą, nesunaikintume oponentų, įvyktų tikras proveržis visose visuomenės veiklos srityse", - akcentuoja parlamentarai.

Komisijos pirmininkas Andrius Navickas tikino nesitikintis, kad po šio kreipimosi dalies parlamentarų įsisenėję įpročiai pasikeis. „Tačiau naujos Seimo sesijos pradžia, Gavėnios metas – labai tinkamas metas susimąstyti, kas yra svarbiausia, kaip gyvename, kaip elgiamės vienas su kitu. Taip pat svarbu pabrėžti, kad tai nėra kitiems skirtas moralizavimas, tai principai, kuriuos kiekvienas iš mūsų labai greitai pamirštame, kai mus užvaldo pyktis. Dialogo higiena – tai, kas turi būti praktikuojama, kol taps savastimi. Bus atkryčių, tačiau svarbu skirti, kas yra tikra diskusija, o kas rietenos“, – sakė A. Navickas.
Naujesnė Senesni