Reiškia palaikymą partnerystės įstatymui: laišką pasirašė daugiau nei 250 profesorių, mokslų daktarų ir doktorantų

Lietuvos ir užsienyje dirbantys akademinės bendruomenės nariai išreiškė palaikymą partnerystės įstatymui. Seimo nariams adresuotame laiške daugiau nei 250 mokslo daktarų, dėstytojų, mokslo darbuotojų ir doktorantų sako, kad pagarba visų Lietuvos piliečių žmogaus teisėms – valstybės saugumo dalis.

Asociatyvi Joshua Stitt/„Unsplash“ nuotr.


manoteises.lt

info@manoteises.lt

2004 m. Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare, šalis įsipareigojo ir toliau gerbti europines vertybes, nediskriminuoti žmonių. Vis dėlto, anot laiško autorių, daugybė Lietuvos piliečių daugiau nei du dešimtmečius laukia partnerystes reguliuojančio įstatymo, kuris palengvintų jų kasdienybę. Toks įstatymas, anot akademinės bendruomenės, svarbus ir heteroseksualioms, ir tos pačios lyties poroms: jis leistų apsaugoti šių asmenų santykius, užtikrintų turtines ir neturtines partnerystėje gyvenančių žmonių teises.

„Šiuo kreipimusi norėjome parodyti, kad daug daugiau ir įvairesnių žmonių nei šiuo metu girdime viešojoje erdvėje mano, kad būtina priimti sąžiningą ir žmonių teises gerbiantį partnerystės įstatymą. Pradžiugino entuziazmas, kuris lydėjo pasiūlius pasirašyti, tikimės, kad kreipimuisi tapus viešu, prie jo prisijungs dar daugiau kolegių ir kolegų. Partnerystės įstatymas yra apie teisingumą, nediskriminavimą ir apie demokratiškesnės, teisingesnės valstybės kūrimą“, – sako Vilniaus universiteto (VU) profesorė Dovilė Jakniūnaitė.

Dovilė Jakniūnaitė | Emilijos Filipenkovaitės nuotr.


Laišką pasirašė visų pagrindinių Lietuvos universitetų akademinės bendruomenės nariai ir narėsi, prie jų taip pat prisijungė užsienyje dirbantys kolegos.

„Vakarų valstybės pasižymi lygiateisiškumu LGBT bendruomenei ir tai laiko savo visuomenių stiprybe. Todėl partnerystės įstatymą matau ne tik kaip seniai valstybės pažadėtą apsaugą tos pačios lyties poroms, bet ir kaip galimybę Lietuvai įtvirtinti vakarietišką Lietuvos tapatybę bei aiškiai pademonstruoti, kad demokratiškumas, įsiklausymas į mažumas, lygiateisiškumas yra mums svarbios vertybės“, – sako VDU sociologijos profesorė Milda Ališauskienė.

Milda Ališauskienė | E. Blaževič/ LRT nuotr.


Tarp pasirašiusiųjų – VDU profesorė, Lietuvos mokslų akademijos tikroji narė, sociologė Aušra Maslauskaitė, Mykolo Romerio universiteto profesorius, tarptautinės teisės ekspertas Justinas Žilinskas, Erebru universiteto dėstytoja, tarptautinės teisės ir LGBT+ teisių ekspertė Laima Vaigė, sociologas, kultūros tyrinėtojas, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorius Artūras Tereškinas, menotyrininkė ir Vilniaus dailės akademijos profesorė Agnė Narušytė, Ilinojaus universiteto Čikagoje profesorius, lituanistas, kalbininkas Giedrius Subačius, VU profesorius, visuomenės psichikos sveikatos ekspertas, ilgametis JT specialusis pranešėjas dėl visuomenės fizinės ir psichinės sveikatos Dainius Pūras, Kembridžo universiteto ir VU Gyvybės mokslų centro mokslininkė Ingrida Olendraitė, šių metų nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė, VDU profesorius, filosofas Gintautas Mažeikis, VU profesorė, mikrobiologė Eglė Lastauskienė, VU dėstytoja, Lietuvos nacionalinio muziejus direktorė Rūta Kačkutė, Gertysburgo koledžo docentas, ekonomistas Rimvydas Baltaduonis ir daugelis kitų.

Laiškas išplatintas artėjant Tarptautinei dienai prieš homofobiją, bifobiją, interseksizmą ir transfobiją, kuri kasmet minima gegužės 17 dieną.

Su laiško tekstu ir visu laišką pasirašiusiu akademinės bendruomenės narių sąrašu susipažinti galima ČIA.

Mums rūpi, kad skaitytojus pasiektų kokybiškas turinys, todėl stengiamės užtikrinti sklandžią teksto kalbą ir faktų patikimumą. Pastebėję neatitikimus ar klaidas apie tai mums galite pranešti e. p. redakcija@jarmo.net
Naujesnė Senesni