Laisvės frakcija žada grįžti prie Civilinės sąjungos įstatymo

Laisvės frakcija tikina, kad šią sesiją Seimui teikiami įstatymų projektai labiausiai bus susiję su žmogaus teisių, socialinėmis, gynybos bei aplinkosaugos sritimis. Anot Laisvės frakcijos seniūno Vytauto Mitalo, pavasarį bus grįžtama ir prie Civilinės sąjungos įstatymo, rašoma pranešime.

V. Mitalas | Olgos Posaškovos/lrs.lt nuotr.


jarmo.net 

redakcija@jarmo.net

Be Civilinės sąjungos įstatymo, Seimo pavasario sesijos darbų programai Laisvės frakcija pateikė projektus, prisidėsiančius prie efektyvesnės šalies gynybos – Labdaros ir paramos įstatymo projektu būtų įteisinta savanoriškas gynybos ir saugumo stiprinimo prenumerata, kuria galėtų pasinaudoti visi žmonės ir verslai, norintys prisidėti prie gynybai skiriamo biudžeto. Ginklų ir šaudmenų įstatymo pakeitimai numatytų gynybos ir saugumo pramonės reguliavimo pakeitimus, kurie būtų skirti atlaisvinti šioje srityje veikiančių Lietuvos gamintojų veiklą ir padidinti lietuviškos produkcijos gamybą.

„Siekdami saugesnės Lietuvos, turime kuo labiau įtraukti visą visuomenę ir verslą, todėl pasiūliau teisės aktų pakeitimus, leisiančius žmonėms ir įmonėms paprastai, savanoriškai paremti Lietuvos gynybą. Taip pat turime suteikti kuo aiškesnę ilgalaikę perspektyvą lietuviškiems gynybos technologijų verslams, kad jie daugiau produkcijos gamintų mūsų kariams – šiandien beveik 90 proc. visų centralizuotų karybos įsigijimų perkame iš užsienio gamintojų“, – sako Laisvės frakcijos seniūnas V. Mitalas.

Taip pat Seimui svarstyti bus pateiktas ir asmenvardžių rašybos projektas, kuris numatytų moteriškų pavardžių rašybą su galūne -ia ar -a. Parlamento pavasario darbotvarkei Laisvės frakcija numatė ir didesnį neįgaliųjų mobilumą bei asmeninių neįgaliųjų asistentų teisę įsigyti bilietą su įstatyme numatyta 100 proc. nuolaida užtikrinančius projektus.

Pavasarį bus grįžtama ir prie aplinkosaugos temų. Laisvės frakcija parlamentui teiks svarstyti projektus, kurie turėtų padidinti atsinaujinančių išteklių dalį transporto srityje, paskatinti kokybiškesnį atliekų tvarkymą, surinkimą ir perdirbimą, miškų apsaugą. Numatoma Seimui pateikti projektą, kuriuo siekiama sudaryti istorinių užterštų teritorijų monitoringą ir numatyti jų tvarkymą, taip siekiant mažinti neigiamą šių teritorijų poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai.

Į Seimo salę sugrįš ir didesnę gyvūnų apsaugą padėsiantys užtikrinti projektai – draudimas veisti, prekiauti ir eksponuoti kupiruotus gyvūnus bei projektas, suteikiantis teisę nevyriausybinėms organizacijoms (NVO) atstovauti gyvūnus nagrinėjant bylas.

Be jau minimų Laisvės frakcijos teikiamų įstatymų projektų, frakcija taip pat registravo pasiūlymą dar šioje pavasario sesijoje pateikti Seimui svarstyti Stambulo konvencijos ratifikavimą.
Naujesnė Senesni